Θέμα: Iwagumi by StanLee
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-09-13, 00:18
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Παρατηρήσεις τωρα που είσαι στην αρχη:
Η κεντρικη πέτρα και η δεξια της καλες ,αριστερα θα ήθελα μια λίγο πιο μεγάλη τουλάχιστον 2πλάσια απο αυτην που έβαλες ,γιατι 'εχεις μια πολύ μεγάλη στο κέντρο μια καλή δεξια και μια πολύ μικρη αριστερα ,με πιο μεγάλη θα έδενε πιο αρμονικά στο μάτι το σύνολο της τραάδας.
Την Cuba απόσο βλέπω την φύτεψες καλα αλλα είναι πολύ λίγη και θα πάρει αρκετό καιρό να σου κάνει χαλί,ηθελες τουλάχιστον άλλα 2,3 γλαστράκια ίσως και παραπάνω.Την Parvula έχω την εντύπωση οτι δεν την αραίωσες αρκετα καλά θα έπρεπε να την κάνεις πιο πολλές μερίδες,Το Hemianthus micranthemoides δεν μπορω να καταλάβω κατα που πέφτει αλλά να ξέρεις οτι για να το διατηρήσεις χαμηλό θέλει τακτικό κλάδεμα γιατι μεγαλώνει αρκετα γρήγορα.και καλα θα ηταν να μπεί σε κάποια γωνια στο πίσω μέρος του ενυδρείουκοντα στις μεγάλες πέτρες να μισοφαίνεται δεν ξέρω αν μπορείς να με καταλάβεις,το ,hydrocotyle sp. japan καλα θα ήταν να μπεί και αυτο πιο αραιωμένο (πρέπει να είναι αυτο πίσω αριστερα αν δεν κάνω λάθος) και επιλεκτικα σε κάποια σημεία μποστα ή δεξια αριστερα απο τις μεγάλες πετρες και μπροστα απο αυτο να μπεί η Parvula και η Cuba .
Αντε καλα ξεμπερδέματα τωρα .
Προσεχε τα φωτα σου γιατι με την μια 8 ωρες είναι πολλές καλύτερα 5 και κάθε εβδομάδα να ανεβάζεις μιση ωρα μεχρι να φτάσεις τις 8.
Δες και ενα ενυδρείο που μου άρεσε πάντα παρα πολύ http://www.youtube.com/watch?v=zK8_bpSQW5Y
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01826 seconds with 11 queries