Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 04-07-11, 11:19
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιθανά δεν κατάλαβες ότι δεν έχω τπτ. Τώρα λέω να ξεκινήσω δειλά δειλά.

Το καταλαβα γι αυτο σου λεω να προμηθευτεις πρωτα τεστάκια, υγρά κατα προτίμηση να δεις τι νερό εχεις.

Να αποφασίσεις τι ψαρια θες και τι νερό απαιτουν και μετά να συζητήσεις με τους πιο εμπειρους τον εξοπλισμό που θα χρειαστείς για να μην ξοδεψεις λεφτά τζαμπα. Ανάλογα με το ειδος μπορει να χρειαστεις να αγορασεις Α/Ο μπορεί να χρειαστείς ενα πολυ απαιτητικό φίλτρο κτλ.

Ρωτα για να σωσεις χρήματα. Ξερεις ποσες φορές έχω πάρει μ@@@@κιες και βλέποντας τα ιδια πραγματα η και καλυτερα σε χαμηλοτερη τιμη βαρουσα το κεφαλι μου??

Όσο για φυτά υπάρχουν πολλοί χομπιστες στην Πάτρα που θα μπορούσαν να σε προμηθευσουν με κλαδεματα για να βγεις κι απο αυτο το έξοδο.

Και κάτι τελευταίο, αμα ψαξεις μέσα στο φορουμ θα βρεις καταστήματα σε εσωτερικό και εξωτερικό που έχουν ενυδρειακά ειδη. Ψαξου καλά! Και να θυμασαι σε οτι παραγγελνεις να υπολογιζεις και το μεταφορικό κόστος μιας και αρκετες φορές με τα μεταφορικά βγαίνει το ιδιο κόστος απο το να αγοραζες απο ενα μαγαζι της γειτονιας σου. Ωστόσο για μεγάλες παραγγελιες οπως αυτες που κανουμε για να αρχισουμε πιστευω συμφερει ακομα και το εξωτερικό.Δυο γνωστά ειναι αυτά στη Γερμανία: www.aquaristikshop.com ( φτηνό αλλά οχι τόσο γρήγορο- υπολογιζε 20-30 μερες για ελλάδα) και www.aquaristic.net ( λίγο πιο ακριβό αλλα πιο γρήγορο- εχει και καποιες προσφορες τωρα.)


Γι αυτό κανε και μια λίστα με οσα θες βάλτα κάτω και καλή αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries