Θέμα: diy καπακι
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 08-05-08, 17:57
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

ο Σπυρος θα βαλει φιλτρο, φαντασου το σαν καλσον, για να κραταει την σκονη
το μεταλικο πλεγμα που εβαλα εγω ειναι πιο πολυ για αισθητικους λογους καθως και για να μην βαλει κανεις κανενα χερι (οχι οτι μπορει να σου κανει κανενα κακο)

για την στεγανοτητα εγω εβαλα σιλικονη στην πλακετα, αλλα τελικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται, φτηνα ειναι, δες τα σαν αναλωσιμα, καθε καλοκαιρι δεν χαθηκε ο κοσμος να αλλαζεις

οσον αφορα το τροφοδοτικο σου να θυμασαι οτι οταν τροφοδοτεις μια συσκευη πρεπει να βαζεις την ιδια ταση, οσον αφορα το ρευμα θα πρεπει το τροφοδοτικο σου να μπορει να δωσει το ρευμα που αναφερει η συσκευη σου, εαν μπορει να δωσει και περισοτερο δεν μας πειραζει γιατι η συσκευη θα τραβηξει οσο θελει, εδω ειδικα για μερικες συσκευες μπορουμε να υποτροφοδοτησουμε πχ με 7V ωστε να λειτουργουν πιο αργα εχοντας λιγοτερο θορυβο

το τροφοδοτικο που εχεις μπορει να λειτουργησει με 3 ανεμηστηρες παραλληλα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Delta66, πάμε για διαγωνισμό μακροσκελέστερου μηνύματος, ε?

Όντως, απόλυτα διασαφηνιστικό το post.. Τα πάντα έγραψες! Το μόνο που του λείπει νομίζω είναι προστατευτικό μεταλλικό πλέγμα στο ανεμιστηράκι..

Να σε ρωτήσω κι εσένα, ρώτησα και το Νεοκλή σε άλλο post, έφτιαξα κι εγώ ένα ανεμιστηράκι, με προβληματίζει λίγο η στεγανότητα, κάπου από το πλάι φαίνεται κάτι σαν πλακέτα.. Τι είναι αυτό? Παίζει να πάρει υγρασία και να χαλάσει? Κάνεις κάτι εσύ? Βάζεις σιλικόνη, ή κάτι τέτοιο?

Επίσης, το ανεμιστηράκι γράφει πάνω 12V, 150mΑ.. Το συνέδεσα με ένα παλιό φορτιστή κινητού (12V, 500mA) και φαίνεται να παίζει κανονικά.. Τι σημαίνει αυτή η διαφορά στην ένταση του ρεύματος? Γυρίζει δηλαδή πιο γρήγορα τώρα? (δεν τα πάω και τόσο καλά με τα ηλεκτρονικά..)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries