Θέμα: Taisma Frontosa
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 18-01-05, 00:25
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Καλησπερα! Υποθετω οτι το πληκτρολογιο σου (λογο εξωτερικου) δεν εχει Ελληνικους χαρακτηρες και για αυτο μας γραφεις σε greeklish... Λοιπον... κατ αρχας δεν μπορεις να βαλεις τα Zaire Blue στο ιδιο ενυδρειο με αυτο απο το Burundi γιατι υπαρχει κινδυνος υβριδιων, εκτος και αν τα μεν ειναι οντως νεαρα (κατω των 12 μηνων) και το δε αρκετα μεγαλο (προσεξε το αυτο, εχουν δει πολλα τα ματια μου) Εκτος αυτου τα Cyphotilapia frontosa πρεπει να κρατιουντε παντα υπο μορφη γκρουπ (σαν και αυτο που σκεφτεσαι να φτιαξεις με τα Zaire Blue) οποτε ειναι λαθος να κρατας ενα μονο του σε καποιο ενυδρειο Το ενυδρειο των 360 λιτ. που αναφερεις ειναι καταλληλο να φιλοξενησει ενα τετοιο ψαρι μεχρι να κλεισει τον πρωτο χρονο της ζωης του, μετα παμε για πιο μεγαλο Οσο για την ερωτηση που θετεις για την διατροφη τους, οφειλω να τονισω οτι αυτα που το ταιζεις εως τωρα θεωρουντε ιδανικα και πληρες καλυπτοντας απολυτα τις διατροφικες αναγκες του ψαριου και ειναι πολυ καλη και η ποικιλια που του παρεχεις Παντως καποιες πληροφοριες θα μπορεσεις να βρεις εδω
www.aquaworks.net/frontosa/food.htm (καλο site)
Εχω βρει και καποιες συνταγες στο Internet τις οποιες ομως δεν δοκιμασα ποτε μου οποτε θα ηταν ρισκο και να σου τις προτεινω Κλεινω εκτακτως επειδη αρχισε να κλεει ο γιος μου και η μανα του ειναι στο μπανιο, οποτε την κανω... Αυριο θα εχω λιγο περισσοτερο χρονο και ισως βρω καποια καλη και δοκιμασμενη συνταγη να σου πω Αυτα απο μενα και ελπιζω να σε βοηθησα.
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries