Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 08-09-12, 22:10
katrampanelis Ο χρήστης katrampanelis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Λίγο μια μικρή παραχώρηση σε χώρο που βρέθηκε. Λίγο το κάτι παραπάνω σε μήκος για κινούνται τα ψαράκια περισσότερο. Λίγο η μικρή διαφορά τιμής του lido με το rio 125 τελικά το έκανα και αγόρασα το rio μαζί με το έπιπλο του.
Μου το έφεραν τη Πέμπτη, το έχω ήδη γεμίσει και η στεγανότητα είναι εντάξει, συναρμολόγησα και το έπιπλο (Το κινέζικο έπιπλο του elite είναι πιο στιβαρό από το γερμανοκινέζικο έπιπλο του juwel) και σιγά σιγά θα αρχίσω το ψάξιμο για τα υπόλοιπα.


Με την ευκαιρία κι ένα "συγκριτικό" ανάμεσα σε juwel & elite με λίγο από anubias
Καλύτερο φινίρισμα το juwel στις σιλικόνες (αν και στη μια γωνία τα τζάμια έχουν κάποια απόκλιση στη κόλληση). Καλύτερα φωτιστικά σώματα το juwel (η αιτία της επιστροφής του elite). Χειρότερη βάση φωτιστικών σωμάτων τουλάχιστον σε αίσθηση (δείχνει πολύ πλαστική κι ότι με τη πρώτη ζέστη θα αρχίζει να στραβώνει).
Και μια και μέσα στις επιλογές/προτάσεις ήταν και το anubias και το έψαξα από κοντά, το δικό μου συμπέρασμα είναι πως το anubias είναι πολύ κοντά σε ποιότητα με το juwel σε σημείο που αν δεν έχουν επάνω διακριτικά δύσκολα θα ξεχωρίσουν.

Ευχαριστώ πάλι όλους για τις προτάσεις σας και τις γνώμες σας.

Υ.Γ. Κι επειδή ο διάβολος δε με αφήνει, ψάχνοντας λίγο μου μπήκε η ιδέα να το κάνω αρμυρού νερού ... (όχι reef).
Λέτε να πρέπει να μεταφέρω το θέμα στο αρμυρό νερό ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries