Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 30-04-06, 18:50
Το avatar του χρήστη Mariel
Mariel Ο χρήστης Mariel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 1.421
Προεπιλογή

εγω γενικα δεν εχω καλες εμπειριες επι του θεματος...οταν πρωτοεφερα πολλες θηλυκες μετα τη γερμανια και τις ειχα βαλει ολες στο ενυδρειο του καρφουρμεκτος απο μικροσκισιματα στις ουρες(οχι τιποτα σημαντικο)παρατηρησα το εξης(και το επιβεβαιωσα και με αλλα ατομα που κραταγαν τις θηλυκες μαζι)η παρουσια των αλλων θηλυκων τις στρεσαρε σε τετοιο βαθμο που αναστελλοταν η παραγωγη βλεννης στο σωμα τους κανοντας τες ευαλωτες σε ασθενειες.

επισης η Celda οταν δοκιμασε να βαλει 2 θηλυκες μαζι(και οι 2 δικες μου αλλα απο αλλη γεννα)βρηκε τη μια σκοτωμενη...λαθος...τωρα που το ξανασκεφτομαι η μια ηταν σε γεννηστρα απλα πηδηξε μονη της εξω.
αν προκειται για θηλυκες που δε θελουμε να ρισκαρουμε να τις χασουμε θα'λεγα να κρατουνται χωριστα.

οι περισσοτεροι εκτροφεις στο εξωτερικο τις κρατανε χωριστα.για το ντριπ δεν ειμαι σιγουρη...ηθελα να ψαξω στο bettas4all να δω τι γινεται,αλλα επειδη εχει μπλοκαρει προσωρινα(λογω πολλων επισκεπτων)δεν εχω μπορεσει να το κοιταξω ακομα,θα το δω ομως και θα σας πω (μπορειτε βεβαια κι εσεις να κανετε ποστ με ερωτηση μολις ξεμπλοκαρει)
__________________
http://www.aquatek.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=567&dateline=11658830  68
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02105 seconds with 11 queries