Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 23-10-12, 17:39
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
λαδι, λεμονι, αλατι πιπερι και λιγο ματζι και με δυο ωριτσες βρασιμο εχεις μια τελεια μπουγιαμπεσα


Σορρυ απλα το καλαμπουρισα χωρις ειρωνικη διαθεση (το πρωτο μου "ενυδρειο" καπως ετσι ηταν εξ αλλου και χειροτερο )
Οχι φιλε μου, αυτα που ειπες δεν μπαινουν ουτε ταιριαζουν. Προερχονται απο εντελως διαφορετικους κοσμους.
Ξεκινα με ενα ειδος, το πολυ δυο (βασικα δε βρισκω και λογο γιατι ενα ενυδρειο να εχει παραπανω απο 2 το πολυ 3 ειδη ψαριων ...τεσπα)

-------------------------
Φίλε μου μόλις πάρεις τα τεστ κάνε σε πρώτη φάση μια μέτρηση του ενυδρείου να δεις σε τι κατάσταση είναι η βιολογία σου. Σε δεύτερη φάση κάνε μια μέτρηση του νερού της βρύσης σου για να μπορέσεις να καταλήξεις σε τι ψάρια μπορείς να βάλεις. Από εκεί και μετά διαλέγεις αυτά που σου αρέσουν περισσότερο και επιλέγεις (σε συνάρτηση βέβαια πάντα με τα δεδομένα το ενυδρείου σου - Όγκος, ύψος, υπόστρωμα κτλ) όπως σου είπε και ο φίλος " το πολύ σε τρία (3) είδη". Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να βάλεις ψαράκια που δεν ταιριάζουν στο νερό της βρύσης σου αλλά θα πρέπει να μπλέξεις με επεξεργασία του νερού σου όπου πάει μετά μακριά η βαλίτσα με το ανάλογο κόστος και στην τσέπη σου φυσικά.....
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 23-10-12 στις 17:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries