Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 10-08-12, 12:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γιωργο εμενα η αποψη μου ειναι να το προχωρησεις,και αν στην πορεια δεις οτι ειναι πολυ δυσκολο να το κρατησεις σταθερο τοτε το εγκαταλειπεις.ετσι κιαλλιως θα χρειαστει καποιο χρονο αδειο μεχρι να στρωσει ο βυθος.στησε το και δες πως παει μεχρι να μπουν οι κατοικοι.

εγω στο 10λιτρο δεν εχω πολυ σοβαρο προβλημα με την εξατμιση.περιπου μισο με ενα λιτρο καθε 3 μερες.βεβαια εσυ θα θες πιο χαμηλη θερμοκρασια στο θερμοστατη απο μενα αλλα δεστο πως θα παει.και μια αυτοματη αναπληροσουλα πατεντιαρικη πιστευω οτι δεν θαναι πολυ δυσκολο/ακριβο να τη φτιαξεις.

για το φωτισμο θα σου ελεγα κιεγω να μη βαλεις λαμπα 11watt,αλλα λεντακια οπως εβαλα εγω.μια χαρα ειναι και ακομα δεν εχω δει ιχνος αλγης,εκτος αποτι ητανε ηδη πανω στα φυτα οταν τα πηρα.(μη σου πω οτι εχουν καθαρισει κιολας)επισης θαχεις λιγοτερη αυξηση της θερμοκρασιας με τα led αποτι με τη λαμπα.

οτι και να κανεις παντως,σιγουρα θα θες controller και προσεξε τις αλλαγες σου.αν τις κανεις αργα και μεθοδικα οπως ειπε και ο σπυρος παραπανω,δεν νομιζω οτι θαχεις προβλημα,μια χαρα θα πανε οι γαριδες.και οταν θα μπορεις,καντους μετακομιση σε ενα 30λιτρο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01996 seconds with 11 queries