Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 08-10-09, 18:49
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ ξανά Κλεόβουλε, και για τις απαντήσεις αλλά και για την προθυμια να μου δώσεις ψαράκια, κρίμα που είμαστε μακριά...

Εχτές ξεκίνησα με το "project". Έβαλα για αρχή το φελιζόλ, το οποίο κόλλησα και με ενυδρειακή σιλικόνη (bison, ήταν η μοναδική που βρήκα να αναγράφει "για τζάμια και ενυδρεία", την πλήρωσα 6,75€ το κάθε σωληνάριο...)
Υπάρχουν βέβαια κενά μεταξύ φελιζόλ και τζαμιών, πράγμα που είναι αναπόφευκτο... δεν πιστεύω να είναι πολύ κακό, ε;
επίσης απο χτές οι πέτρες "κολυμπούν" σε βραστο νερό για να καθαρίσουν.

Ένα θεματάκι έχω με την άμμο (όπου αγόρασα απο μάντρα οικοδομικών). Έβαλα λίγη σε έναν κουβα και ξεκίνησα να ξεπλένω. Όμως έπειτα απο πολλάααα γεμίσματα και αδειάσματα νερού, αυτό παραμένει "θολό".
Έτσι αυτό που σκέφτομαι και θέλω να μου πείτε σας παρακαλώ,είναι αν μπορώ να ξεπλύνω μεν την άμμο και στη συνέχεια να γεμίσω το ενυδρείο, να βάλω στο φίλτρο μόνο άνθρακα και να το αφήσω να δουλέψει έτσι 2-3 μέρες.
Στη συνέχεια να κάνω μια γενναία αλλαγή νερού (70-80%), να βάλω μπόλι κλπ.

Τι λέτε;

Ευχαριστώ!!!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries