Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 12-04-10, 00:15
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων

Οι λάμπες αυτές είναι ακριβές, αλλά εξαιρετικές όσον αφορά την ποιότητα φωτισμου και ειδικές για τα φυτά. Δεν βρίσκεις όμως εύκολα τα ανταλλακτικά τους. Εχω και εγώ 2 και προσεύχομαι να μην καούν.
Στην αρχή έβαλα το φωτιστικό της Dennerle που δίνει με τον κύβο. Ο μονομάχος ήταν εντελώς άχρωμος, έβλεπα ένα σκούρο χρώμα και τίποτα άλλο. Πολύ πιο φωτεινή λάμπα αλλά καμία απόδοση στα φυσικά χρώματα των ψαριών.
Έτσι μετά από ψάξιμο πήγα σε αυτές και μπορώ να πω, ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση.

Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για την ποιότητα, μια που μέχρι να πρωτοανάψουν με βασάνισαν. Τελικά, για κάποιο λόγο έπρεπε να κουνήσω το καλώδιο ακριβώς εκεί που ενώνεται με το φωτιστικό. Από τότε άναψαν και αν το ξανακουνήσω δεν σβήνουν (η αλήθεια είναι ότι δεν επέμεινα και πολύ, μη φάω και καμιά ήττα).

Τις παράγγειλα μαζί με λάμπα ανταλλακτικό, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να καεί. Οπότε τώρα έχω 3 λάμπες spare.

Περιμένω άλλα 2 φωτιστικά με 2 λάμπες ακόμα spare.

Αν καεί πρώτα κάποια δικιά σου και δεν βρίσκεις στην αγορά, μπορείς να την αγοράσεις από εμένα, εάν φυσικά θέλεις.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries