Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 06-12-17, 12:45
yannisp2 Ο χρήστης yannisp2 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2017
Περιοχή: Β. Ελλαδα
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Επειδη οπως ειπες ειναι εργασιακος χωρος καλυτερα να πας σε σκληρο νερο
και σε κατι απλο..μην μπλεκεις με μαλακο νερο και προετοιμασιες γιατι το αφεντικο θα σε παρει στο κυνηγι....κανε κατι απλο με γκαπυ ωστε αν φυγεις απο τον εργασιακο χωρο να μπορει καποιος να το προσεχει χωρις πολλα πολλα..........

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dewn735 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστηχώς δε θυμάμαι την ονομασία του, αλλά όταν τον είχα πάρει τον είχα ψάξει και δε ξεπερνάει τα 10εκ, οπότε θέλω να πιστεύω ότι δε θα έχω πρόβλημα μεγέθους

Γενικότερα με κιχλίδες δε θα ήθελα να ασχοληθώ. Πέρα από το οπτικό (αν και λες ότι δεν είναι τελικά και τόσο απόλυτο) και τις ιδιαιτερότητές τους (μέγεθος ενυδρείου, επιθετικότητα, ph και τον φόβο μη βρεθούν οι πέτρες σε ελεύθερη πτώση), δε θέλω να διώξω τα ψάρια που έχω και να ξεκινήσω από την αρχή (και για να σε προλάβω, δε γίνεται να κρατήσω δύο ενυδρεία, θα με κυνηγήσει το αφεντικό!

Απο αυτά το λοιπόν που μου λέτε, θα πρέπει είτε να διώξω τα guppy είτε τα neon. Με το νερό της βρύσης να βρίσκεται στο ph7,6 και στο ενυδρείο να πέφτει στο 6,8-7 (με driftwood και fluval stratum), σε ποια από τις δύο κατευθύνσεις θα λέγατε να κινηθώ; (τα τεστάκια της σκληρότητας μου τελείωσαν τη προηγούμενη βδομάδα και δεν έχω αξιωθεί ακόμα να παρω καινούρια)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02262 seconds with 11 queries