Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-02-11, 20:11
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE

Έφτασε λοιπόν η ώρα μετά από 1002 αναποδιές να παρουσιάσω και εγώ το καμάρι μου!Ελπίζω σας αρέσει όσο και εμένα που κάθομαι και χαζεύω με τις ώρες όποτε βρω χρόνο.


Πληροφορίες


Διαστάσεις:τεταρτοκύκλιο με ακτίνα 87 και ύψος 65
Όγκος: 350Λ
Κατηγορία:βιοτοπικό;;;;Αφρικής
Φυτά:Valisneria
Ψάρια / Άλλα είδη:4ACEI(2m+2f) 4labido (2m+2f) 4 demassoni αγνώστου φίλου
Διακοσμητικά υλικά: (χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)Ασβεστολιθικές πέτρες, αραγωνίτης αναμειγμένος με άμμο θαλάσσης και λίγη χαλαζιακή
Φόντο: Juwel limestone(Μακριά από αυτό γιατί ξεβάφει)
Φωτισμός:με ότι ήρθε
Διάρκεια φωτισμού:9 ώρες,ανάβοντας πρώτα το μικρό φωτιστικό μετά το μεγάλο και μετά πάλι μόνο το μικρό.Μία ώρα πριν και μία μετά moonlight σε μία προσπάθεια προσωμίωσης ανατολής δύσής
Φιλτράρισμα:2 sun sun 1000L, εσωτερικό JUWEL 1000L και 2 κυκλοφορητές SUN SUN
Θερμοστάτης: JUWEL 300W, HYDOR 300W Εξωτερικός
Λίπανση:όχι
Παροχή CO2:όχι

Παράμετροι:

pH:8,4
Γενική σκληρότητα (GH):12
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):18
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):προς το 0
Αλλαγές νερού:30% κάθε εβδομάδα(σκέφτομαι να το ανεβάσω στις 10 μέρες αρχικά και με μετρήσεις να δω αν μπορώ να φτάσει στις 2 εβδομάδες)
Θερμοκρασία:26,5
Άλλες πληροφορίες:Το ενυδρείο ξεκίνησα και εξελίσσεται πειραματικά αφού κατά πολλούς το στήσιμο ως προς τον πληθυσμό και τις περίεργες διαστάσεις του οπότε ξέρω ότι οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να αρχίσουν αψιμαχίες και θα πρέπει να βγει ένα είδος αλλά δεν πειράζει.Όλα φαίνεται να πηγαίνουνε καλά τα ψάρια φαίνονται να καλοπερνάν αφού και συμπεριφορές ζευγαρώματος έχουμε και όρεξη για φαΐ και άλγη από τις πέτρες τρώνε και κάθε 2 μέρες αλλάζουν την αρχιτεκτονική του υποστρώματος.Μόνη αναποδιά ήταν αυτό το θέμα:http://www.aquatek.gr/vb/showthread....033#post553033 αλλά τώρα και πάλι όλα καλά.

Φωτογραφία:Επειδή δεν μπορούσα να ανεβάσω στο imageshack πάρτε από facebook http://www.facebook.com/album.php?ai...0&l=898a53218d
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries