Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 29-01-14, 18:32
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικές απόψεις:

1) σίγουρα τους αρέσουν τα επιφανείας

2) Ο μονομάχος θα είναι μόνος του; Αν όχι, θα εξαρτηθεί και από τα άλλα είδη που θα βάλεις... Είναι και θέμα γούστου νομίζω το συγκεκριμένο

3) Επίσης αποξηραμένα φύλλα catappa (ή αντίστοιχα από ελληνικά δέντρα) είναι must για το βυθό (σκουραίνουν το νερό, ρίχνουν λιγο το pH και βγάζουν διάφορες ευεργετικές ουσίες στο νερό).

4) Μαύρο συνήθως δε βάζουμε λόγω αντανακλάσεων όπως είπες, μπορείς να βάλεις κάτι σχετικά σκούρο οπως καφέ ή πράσινο (και μάυρο μπορεί να είναι ΟΚ αλλά θέλει δοκιμή

5) Και πάλι εξαρτάται αν θα είναι μόνος του.

Καλή συνέχεια! Περιμένουμε φωτος από το στήσιμο
1)

Οκ, υπαρχει ενδεχομενο να βαλω και καποιο φυτο επιφανειας, αλλα θελω καποιο που ναι μεν να ειναι και στον βιοτοπο του αλλα να μην λερωνει πολυ το ενδυρειο (οπως εχω ακουσει πχ για το κερατοφυλλο). Στο προηγουμενο σεταπ ειχα riccia και ηταν οκ. Φακη φοβαμαι να βαλω, μιας διαβαζω οτι αμα τη βαλεις δεν γλιτωνεις μετα απο αυτη. Παντα θα μενει καποιος σπορος και θα ξανα εμφανιζεται.

2)

Αν γινει τελικα μονομαχοενυδρειο (που το πιο πιθανο αυτο ειναι δηλαδη), ναι μονος του. Ισως βαλω και 2-3 θηλυκες αργοτερα, αλλα δεν νομιζω. Δεν με τρελαινει η ιδεα, απλα το λεω γιατι ποτε δεν ξερεις..

3)

Εννοειται οτι θα εχει ο βυθος καταπα (ισως και alder cones) και το νερο θα επεξεργαζεται με τυρφη για να πεσουμε κατω απο 7.

4)

Οκ, το δοκιμαζουμε.

5)

Οπως ειπα στο 2, ναι θα ειναι μονος του. Ειπα να μην χρησιμοποιησω το μαμα φιλτρο που εχει το ενυδρειο (Mini Biobox 2) γιατι ειναι μεγαλο και το μονο που εχω εσωτερικο (γιατι εχω και ενα eheim 2041 αλλα ειναι για πιαστα χωρις καπακι ενυδρεια) ειναι το sicce. Εχω και αλλο ενα που δινει η juwel στο rekord 600 αλλα εκεινο θα ειναι για την επεξεργασια του νερου στο βαρελι με τυρφη. Και εκεινο ειναι μεγαλο επισης σε μεγεθος.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vag Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε πόσο πήγε το πακέτο σε χρήματα.......αύριο θα κάνω μια τσάρκα για τιμές και θέλω να ξέρω
Επιπλο με ενυδρειο μαζι και το ενυδρειο εχει φιλτρο το mini biobox 2 (το οποιο εχει μεσα του ενυδρειακο βαμβακι, ανθρακα, μακαρονι και σφουγγαρι), θερμοστατη aquatlantis 75w και φωτισμο 10w led.

Τιμη 116 ευρω, Pet City.

Edit: Το συγκεκριμενο ενυδρειο ειναι το Atlantis 60 με led (υπαρχει ενα μπερδεμα με τα ενυδρεια της aquatlantis, μοιαζουν πολυ μεταξυ τους τα bemudes, aquadream και atlantis, γιαυτο και το επισημαινω). Για bermudes 60 πηγαινα με τ8 λαμπα και πηρα αυτο. Και το bermudes 60 και το aquadream 60 και το start 55 της aquatlantis στα ιδια χρηματα βγαινουν περιπου με αυτο που πηρα.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 29-01-14 στις 18:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01833 seconds with 11 queries