Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 15-07-13, 15:37
Το avatar του χρήστη jimbit22
jimbit22 Ο χρήστης jimbit22 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2011
Περιοχή: Ελληνορώσων
Μηνύματα: 491
Προεπιλογή

Thnx nic..!
Ναι ακόμα με το φωτιστικό λεντ ειμαι καθ δεν θα αλλάξω..
Σε κάποια ποστ σου είχα δει ότι μίλαγες για ταινία λεντ. Μην μπεις καν στον κόπο να ψαχτεις γι'αυτό.. Για το σεταπ σου κοίτα για τριβατα και πάνω..

Θέμα δυσκολίας δεν είχα με κανένα φυτό και όλα μου βγάζουν τα κόκκινα μοβ χρώματα τούς.. Θα ανεβάσω plant list γτ δεν τα θυμάμαι όλα..

Αν θες κανονίζουμε ενα πείραμα με κάποια είδη που θες να μετρήσω ρυθμούς ανάπτυξης χρώματα κ τέτοια..

Θεμα θερμοκρασίας δεν είχα ποτέ.. Τώρα ψυχω όλο το ενυδρείο με έναν ανεμηστηρα συνδεδεμένο στον controller μου που αυξομειωνει τις στροφές ανάλογα με τις ανάγκεες Ψύξης..
Με τις αλλαγές που κάνω τώρα με τον controller στο φωτιστικό θα είναι αθόρυβο τελείως.. Άντε να ακούγεται λιγο το μεσημέρι που τς λεντ θα είναι κοντά στο 100%..
-------------------------
:hemianthus callitrichoides, pogostemon helferi, blyxa japonica, ludwigia repens, myriophyllum matogrossense red, polygonum sp. 'sao paulo', heteranthera zosterifolia, ludwigia arquata, proserpinaca palustris
Και λίγο μοςς που είχε βγει μόνη της από μια πέτρα που είχα στο προηγούμενο setup.. Η πέτρα ήταν μαζεμένη από το χωριό και δεν είχε τπτ πάνω και ξαφνικά μια μέρα, παρατηρήσα μια τουφιτσα μοςς πάνω της..
__________________
3dpg.gr/3D Printers Greece

30lit amano-red cherry shrimp
60lit blue pearl shrimp
130lit hi-tech φυτεμένο RIP

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimbit22 : 15-07-13 στις 15:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries