Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 27-03-19, 17:47
Parik Ο χρήστης Parik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2019
Περιοχή: Πειραι
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akvariym Εμφάνιση μηνυμάτων
Λύσεις υπάρχουν πολλες οπως και πατεντες.Γνωμη μου ειναι κανε το οσο πιο σωστα και ασφαλες μπορεις,να ανοιγει με ηλεκτροβανα και να μην ασχολεισαι καθολου με αυτο,απλα να του ριχνεις μια ματια.Να μου πειτε ανεβαίνει το κοστος,συμφωνώ αλλα το φτηνο το πληρωνεις 2-3 και πολλες φορες οπως ειπα και πιο πανω.

Επησης η σωστη αναπτηξh των φυτων θελει σταθερο Co2 καθολη την διαρκεια της φωτοπεριοδου και κοντα στα 30ppm,και η ασταθεια του ειναι η κυρια αιτια για αλγες.Ανοιγοντας το καθε μερα δεν μπορεις να πετυχεις τοσο ιδανικες συνθηκες.
Εχθρος της αλγης είναι η σταθερή ροή co2
Χωρίς ηλεκτρομαγνητική,χρειάζομαι μάξιμουμ πέντε λεπτά κάθε πρωί για την ρύθμιση του co2.Χρονο που θα αφιερωνα ούτως η άλλως,καθώς δεν αφήνω ποτέ τα πράγματα στον αυτόματο.Οταν ειδικά πρόκειται για high tech φυτεμένο
Με το drop checker,ειναι πανευκολο να βάζεις καθημερινά ακριβώς την ίδια ροή

Αν και υπάρχει εξαρχής,πλέον παγκόσμια,κερδίζει συνεχώς εδαφος,ηάποψη και η χρήση συνεχόμενης ροής.Αποφευγοντας έτσι μεγάλες μεταπτώσεις στο ph.
Οπότε σαφώς και δεν είναι απαραίτητη η χρήση σε καμία από τις δύο περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Parik Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχθρος της αλγης είναι η σταθερή ροή co2
Χωρίς ηλεκτρομαγνητική,χρειάζομαι μάξιμουμ πέντε λεπτά κάθε πρωί για την ρύθμιση του co2.Χρονο που θα αφιερωνα ούτως η άλλως,καθώς δεν αφήνω ποτέ τα πράγματα στον αυτόματο.Οταν ειδικά πρόκειται για high tech φυτεμένο
Με το drop checker,ειναι πανευκολο να βάζεις καθημερινά ακριβώς την ίδια ροή

Αν και υπάρχει εξαρχής,πλέον παγκόσμια,κερδίζει συνεχώς εδαφος,ηάποψη και η χρήση συνεχόμενης ροής.Αποφευγοντας έτσι μεγάλες μεταπτώσεις στο ph.
Οπότε σαφώς και δεν είναι απαραίτητη η χρήση σε καμία από τις δύο περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Bubble counter ήθελα,και όχι drop checker

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Parik : 27-03-19 στις 17:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01604 seconds with 11 queries