Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 16-10-15, 16:51
takolas Ο χρήστης takolas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2015
Περιοχή: Μεσσηνια
Μηνύματα: 235
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα και εγω δεν έπεσα πολύ έξω
Σας ευχαριστώ πολύ που το ψάξατε και έμαθα και εγώ τι έχω
στην λιμνούλα μου
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά λάθος έκανα χεχεχεχε Μάλλον είναι juncus grass και ανήκει στην οικογένεια των βούρλων ... Κολοκύθια expert έχω γίνει Τάκη μου απλα διαβάζω πολύ για τα φυτά .
-------------------------


Μια χαρά αυτήν την γλάστρα εννοώ στο κέντρο που έχει πάνω βότσαλα έτσι κάνω και εγώ τα δικά μου μόνο που βάζω άμμο σκέτη .
Αν είναι έντονο χρώμα θέλει ήλιο (πολύ φώς ) για να ανθισει τα κιτρινα και τα άσπρα ανθίζουν και στην σκια .
Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι χρώμα λουλουδιού έχουν, μου το έφερε ένα φίλος
από ένα φυτώριο στην Κηφισιά και δεν ρώτησε...Απευθείας ήλιο έχω το καλοκαίρι από τις 10:00 περίπου έως τις 15:00, μπορεί να μην άνθισε επειδή ήταν νέο φυτό και δεν πρόλαβε να προσαρμοστεί ή είναι μόνο θέμα ήλιου λες;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό στη τετράγωνη γλάστρα δεν βλέπω τα φύλα του να σου πω ακριβώς, αλλά όπως βλέπω τα καλάμια ίδια με του πάπυρου μου φαίνονται. Ο πάπυρος στο βυθό αν δεν είναι σε γλάστρα να ξέρεις πως θα απλώσει πολύ, και θα πρέπει να τον βγαζεις και να το κόβεις, μεγαλώνει πολύ ο άτιμος , αλλά είναι και φαγανας σε νιτρικά
Σε γλάστρα τον έχω αλλά οι ρίζες του έχουν καλύψει όλο το βυθό, έχω ελαφρόπετρα στον πάτο της λίμνης η οποία έχει εξαφανιστεί από τις ρίζες του
πάπυρου, κάθε τόσο τις κόβω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη takolas : 16-10-15 στις 16:51 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries