Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 30-07-15, 15:58
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Κομοτηνή δεν έχω βρει και ο Δετσαρίδης που μου είπε ο Γρηγόρης , μου είπε ότι αυτο το λαινερ δεν κάνει για Λίμνες ..........
Αρτεμησια τι λινερ βρηκες στον Δετσαριδη; πριν 3 χρονια ειχε EPDM 1.2mm που οχι μονο απλα κανει, αλλα το θεωρω και υπερβολη! Το ειχε φερει βεβαια για αλλη δουλεια και ισως να μην ξαναεφερε. Τωρα τι βΡηκες εσυ; ψαξε παντως και σε μαγαζια με οικοδομικα και υλικα μονωσεων. Μην ψαχνεις σε ενυδρειακα 'η κηπου θα το βεις πανακριβα. Τα μαγαζια που σου ειπα φερνουν μεγαλα ρολα, αλλα πολλοι δεν κανουν αποστολη μικρα κομματια. Πχ κρητη που φτιαχνουν λιμνοδεξαμενες για ποtισμα, εχουν σχεδον παντου. Ψαξε και σε εμας σε μαγαζια που σου ειπα, μηπως εχουν κανενα ξεχασμενο κομματι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι απαραίτητο, το φίλτρο και η αντλία εξαρτάται πιο πολύ από την ιχθυοφόρτιση.
Και αν είναι πολύ φυτεμένη η λίμνη ακόμα καλύτερα.
Ο Γιάννος στη Κύπρο έχει λίμνη χωρίς φίλτρο και έχει μια αντλία που δουλεύει με φωτοβολταικά και λειτουργεί μόνο την ημέρα, όσο υπάρχει ήλιος. Ο Γιώργος kgf1234 έχει λιμνούλα χωρίς φίλτρο μόνο με μία αντλία απλά να γυρίζει το νερό, και οι 2 είναι όμως βαριά φυτεμένες
Και ο gregkn73 και ο japetus χωρις φιλτρο ειμαστε τακη. Η λιμνη ,αν οπως εγραψες εχει πολλα φυτα, δεν χρειαζεται φιλτρο. Και μου αρεσουν οι λιμνες με πολλα φυτα! Ποτε δεν καταλαβα τι αρεσoun στον κοσμο, οι "πισινες", xωρις σχεδον καθολου φυτα ,για κοι και χρυσοψαρα, που χρειαζονται ενα καρο εξοπλισμο για na μην κρασαρουν!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gregkn73 : 30-07-15 στις 15:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,12355 seconds with 11 queries