Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 28-01-13, 23:24
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο πιο αργα, τοσο το καλυτερο. Μια χαρα ειναι η αλλαγη σου, αν την κανεις και λιγο πιο αργα, μαις και μπορεις να χαμηλωσεις την αντλια, καλυτερα. Με τα φιλτρα να δουλευουν, φυσικα.
Ναι, μπορώ και πιο αργά. Μέχρι τη μισή ρύθμιση όμως. Αν την βάλω πιο χαμηλά δεν μπορεί να φτάσει το νερό από το μπάνιο που έχω το δοχείο προετοιμασίας στο σαλόνι που είναι το ενυδρείο. Βασικά πιστεύω πως δεν μπορεί να ανεβάσει το νερό επάνω στο ενυδρείο αλλά πρέπει να φταίει και η απόσταση αφού το λάστιχο είναι 10μ. Θα την βάλω να δουλεύει στο 70 - 80%. Νομίζω πως θα είναι ικανοποιητικά. Θα κάνει βέβαια περίπου μισή ώρα να το αλλάξει αλλά οκ. Δεν ξέρω τώρα αργότερα που όταν φτάσω τις αλλαγές με 40% ή και 50% (λόγο λιπασμάτων) πόση ώρα θα κάνει. Αν την έχω τόσο χαμηλά πιστεύω πως θα ξεπερνάει την 1 ίσως και 1:30 ώρα.
Το μόνο που με προβληματίζει αυτό που λέτε με τα φίλτρα ανοιχτά είναι το νερό που πέφτει από το Spray bar. Αυτός ο θόρυβος που δημιουργεί και οι μπουρμπουλήθρες που βγάζει καθώς σκάει κάτω δεν στρεσάρει τα ψάρια;
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01352 seconds with 11 queries