Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 05-09-22, 22:25
Julia Ο χρήστης Julia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2022
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Ευχαριστώ...
Έκανα σήμερα ένα πολύ καλό καθάρισμα βυθός, τζάμια, διακοσμητικό υλικό και φίλτρο. Έχω σκοπό να κάνω το restart το ΣΚ γι' αυτό το λόγο έκανα παρά πολλά σήμερα, ώστε να έχω λιγότερα τότε... Όσων αφορά στο μακαρόνι έκανα ένα πλύσιμο και στην ουσία πρόσθεσα στο παλιό το καινούριο. Αφαίρεσα ελάχιστο από το παλιό. Παρακάτω θα επισυνάψω λίγες φωτογραφίες σημερινές.
Σχετικά με τα πολλά φυτά έκανα την ερώτηση ακριβώς επειδή έχω διαβάσει ότι τα φυτά καταναλώνουν τα θρεπτικά συστατικά που βρίσκονται σε περίσσεια και άρα επιφέρουν μια ισορροπία. Προσπαθώ να διαβάζω όσο γίνεται, αλλά μάλλον αυτό που υπερτερεί είναι η εμπειρία.
Θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα σχετικά με το υπόστρωμα που πήρα το AF Lava Soil. Να αγοράσω άλλο ένα 5lt και να το βάλω σε συνδυασμό με το παλιό; Π.χ. το ψιλό χαλίκι μπροστά και το νέο που είναι και σκούρο πίσω; Ή να πάρω 2 ακόμα 5lt και να αντικαταστήσω το παλιό εξολοκλήρου;
Και τέλος όταν θα βγάλω όλο το νερό για το restart και αφού καθαρίσω τα πάντα θα γεμίσω μόνο με νέο νερό; Για την βιολογία είναι η ερώτηση, αν και φαντάζομαι ότι θα επανέλθει με τις τρεις ώρες επαναλειτουργίας του φίλτρου που θα έχει και το βιολογικό υλικό. Σωστά;
Και τα φυτά ποτέ να τα βάλω; Την ίδια ημέρα; Ή κάποια άλλη;
Πολλές οι ερωτήσεις και νιώθω ότι σε επιβαρύνω. Όπως και να 'χει η βοήθεια σου είναι πολύτιμη ως τώρα.

Καλό βράδυ
Ιουλία
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20220905_224853.jpg
Εμφανίσεις:  156
Μέγεθος:  55,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20220905_224906.jpg
Εμφανίσεις:  158
Μέγεθος:  55,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20220905_224915.jpg
Εμφανίσεις:  156
Μέγεθος:  57,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20220905_224924.jpg
Εμφανίσεις:  166
Μέγεθος:  60,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20220905_224930.jpg
Εμφανίσεις:  177
Μέγεθος:  54,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01919 seconds with 12 queries