Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 08-11-18, 22:37
SweepingFish Ο χρήστης SweepingFish δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-06-2018
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 368
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα για χρυσόψαρα δεν κάνει καθόλου , μην μπεις στην διαδικασία .
Για γαρίδες φυτεμένο είναι μια χαρά .
Α κρίμα, γιατι ειχα ελπίδες λογω του υπομνηματος που ελεγε 63 λιτρα καθαρα για 6 με 12 μηνες μετα μεγαλυτερο. Παντως εχω ένα 200λιτρο ενυδρείο αλλά θα το κάνω θαλασσινό. Ίσως κάνω ένα diy γύρω στο μετά τις γιορτές για χρυσοψαράκια. Οι διαστάσεις σκέφτομαι να είναι 1.50*40*40, ανάλογα με τι τζάμια θα έχω (έχω ήδη κάποια θα δω αν φτάνουν). Θα καμω αναλογο ποστ οταν ερθειβεκεινη η στιγμη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενα φουλ φυτεμενο ομορφο με γαριδες μονο θα ηταν φανταστικο Τι απεγινε η ιδεα που ειχες με το θαλασσινο?
Φουλ φυτεμένο με γκάπυ έχω τώρα. Η ιδέα του θαλασσινού υπάρχει ακόμα, δίπλα σχεδόν σε αυτό με τα γκαπυ είναι. Μέχρι την Κυριακή θα έχει γεμίσει και θα αρχίσει το στρώσιμο! Θα ανεβάσω φωτογραφίες από όλα (σαμπ βάση ενυδρείο/scape κλπ κλπ).

Να σε ρωτήσω, αν κάνω diy ενυδρείο, πώς γίνεται να κολληθεί, χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο ή είναι εύκολο; Τι χρειάζομαι ώστε να κολληθεί ίσια και σωστά; Ποια είναι η διαδικασία; Ακόμη, ξέρεις που πουλάνε φθηνά σχετικά τζάμια 9αρια; Να μην ξεπερνάνε τα 40 ευρώ, δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό, πάντως πες μου αν ξέρεις κανέναν εντός αττικής.

Υ.Γ Όπως είπα παραπάνω οι διαστάσεις θα είναι 1.50*40*40 θα δείξει παντως εκει κοντα στα 200 λιτρα η 1.20*40*40 για fancy.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01591 seconds with 11 queries