Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 05-04-16, 08:13
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάπως δύσκολη η ερώτηση σου είναι, νομίζω, Λάμπρο. Δεν το βλέπω να παίρνεις απάντηση, μια και τέλος. Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια. Άλλοι μένουν ευχαριστημενοι με κάτι και άλλοι παραπονεμενοι με κάτι. Για τον ήχο τώρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχώς. Πάντως τα φίλτρα διάφορων εταιριών διαφέρουν αρκετά αν τα δεις από κοντά, άλλα όμως μοιάζουν κιόλας. Είναι μερικές μάρκες που έχουν τα εξωτερικά φίλτρα τους και αν τα δεις από κοντά, είναι ολόιδια άπλα έχουν διαφορετικό λογότυπο. Πολλές οι μάρκες, πολλά τα σχεδία, διαφορετικές ποιότητες και κατασκευές. Πολλοί τα στήνουν τα εξωτερικά φίλτρα και τα γεμίζουν λάθος, δεν δουλεύουν σωστά και δεν το καταλαβαινουν καν. Σε άλλους τα προδίδουν τα φίλτρα τους πρόωρα. Άλλοι το κάνουν σωστά και είναι ευχαριστημενοι.

Εγώ ένα Eheim 2217 είχα και έχω, είχα και το μικρό το 2211. Από ποιότητα πολύ καλή σε σχέση με εξωτερικά φίλτρα άλλων εταιριών που έχω δει. Παράπονο δεν είχα ούτε έχω. Δεν με πρόδωσαν πότε. Άπλα δεν θα τα πρότεινα για κάποιον αρχάριο με εξωτερικά φίλτρα. Είναι λίγο παίδεμα μέχρι να τα μάθεις και τα συνηθίσεις.

Προσωπική μου γνώμη είναι αυτή. Φιλικά πάντα, Γιάννης.
Γιάννη Καλημέρα.
Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ψάχνω "μια απάντηση και τέλος".
Θέλω να ακούσω (ή πιο σωστά να διαβάσω) τις εμπειρίες παιδιών που έχουν δουλέψει με αρκετά φίλτρα και για τα οποία "προφανώς" θα έχουν μια άποψη.
Θετική ή αρνητική για το Α ή Β φίλτρο ή για το τάδε σημείο του κάθε φίλτρου. Το έγραψα εξ' αρχής αυτό.
Οι απόψεις αυτές ακριβώς επειδή προέρχονται από συνχομπίστες και όχι από "μαγαζιά" πιστεύω ότι θα είναι πιο αντικειμένικές.
Πως αλλιώς να μάθω τα υπερ και τα κατά του κάθε (ή των περισσοτέρων) φίλτρων ? Από τις οδηγίες και τα Marketing demo test της κάθε εταιρείας?
Ήδη (όπως έγραψα), έχω ακούσει για φίλτρα που ούτε καν τα γνώριζα "εγώ" (ίσως κάποιοι πιο έμπειροι να τα ήξεραν). Αυτό δεν θα βοηθήσει και άλλους εκτός από εμένα που ψάχνουν κάτι ανάλογο?
Εγώ πάντως αυτό πιστεύω και για αυτό ευχαρίστησα και όλους όσους έγραψαν την άποψη τους. Κάθε άποψη είναι "βοήθεια" για εμένα τουλάχιστον.
Σχετικά τώρα με το κατά πόσο η άποψη του καθενός ή τα προβλήματα που πιστεύει ότι έχει το κάθε φίλτρο και τον τρόπο που το δουλεύει, ναι σε αυτό θα συμφωνήσω ότι δεν μπορεί να είναι "απόλυτα" σωστό, όμως δεν παύει να είναι ένα "alert". Έτσι αν δω την ίδια παρατηρηση και από άλλον ξέρω ότι κάτι δεν πάει καλά, ή τουλάχιστον θα είμαι υποψιασμένος.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάμπρο το άλλο
με τη δίμετρη ξανθιά πλούσια και παρθένα μοντέλα
το ξέρεις?
χαχαχαχαχα.... Καλημέρα Κλεόβουλε.
όχι δεν το ξέρω, αλλά αν "την ξερέις" εσύ ......θέλω το τηλέφωνό της.
χαχαχαχαχαχαχα..........
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01738 seconds with 11 queries