Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 09-03-17, 01:44
sotirissotiris Ο χρήστης sotirissotiris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2016
Περιοχή: καρδιτσα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανέμορφο να το χαιρεσαι
Ευχαριστω πολυ😄
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρειο σου ειναι ομορφο και καλοστημενο με πανεμορφα ψαρια. Τι υψος εχει ? Και πως κατεβαζεις στο 6,8 ph χωρις μπουκαλα ? Με τυρφη?
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια κοιταξε μενω στην καρδιτσα και το ph εδω τοσο ειναι (6.7-7.2) ετσι και αλλιως...αρα δεν χρειαζομαι ουτε μπουκαλα ουτε τυρφη😊μπουκαλα εχω βεβαια αλλα εχω σκοπο να μειωσω και αλλο τα φυτα να πλησιασει περισσοτερο στο περιβαλλον τους και γι αυτο δεν την χρησιμοποιω...ηδη εβαλα 1 ανουμπια και περιμενω 3 εχινοδωρους αυριο και στο βυθο θα εχω φυλλα καταπα και πλατανοφυλλα...τυρφη χρησιμοποιω της σερα και δημιουργω καπως καφε νερο αλλα δεν εχω μπει στην διαδικασια αυτη λογω ελλειψης χρονου...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο το ενυδρειο σου, να το χαιρεσαι!Και τα ψαρια φαινονται υγιη.
Στο νερο κανεις καποια επεξεργασια; Το μαλακωνεις με τυρφη, α.ο.;
Τα σκαλαρακια ειναι τα 7 που βλεπουμε;
Τα κορυ ποσα ειναι;
Σκαλαρια γιατι δεν μπαινουν αλλα...;
Το sump σου ποσα λιτρα ειναι; Οταν λες εσωτερικο τι εννοεις; Τι και ποσο υλικο εχεις μεσα;
Διαστασεις ενυδρειου;
Ευχαριστω πολυ Πανο! Για την τυρφη απαντησα ενα μηνυμα πιο πανω..τα σκαλαρια ειναι 8 δεν ξερω που κρυφτηκε στην φωτογραφια το αλλο παντα φατσα καρτα ειναι και τα βλεπω😂ειναι σαν σκυλια ερχονται στο τζαμι και παρατηρουν ολες τις κινησεις...τα βενεζουελα ειναι γυρω στα 14-15.Δεν θελω να φορτωσω υπερβολικα το ενυδρειο γι αυτο δεν βαζω αλλα.ηδη βγηκαν τα 4 απο τα 8 ζευγαρι και ετσι γεννανε ταυτοχρονα και αν ειχα και αλλα θα ειχα και θεμα με τους τσακωμους...+τα προβληματα που θα ειχα λογω ιχθυοφορτωσης...το σαμπ μου ειναι γυρω στα 45 λιτρα και οταν λεω εσωτερικο εννοω οτι ειναι στο πλαι του ενυδρειου οχι απο κατω!..εχω βαλει σιποραξ,πετρες λαβας ,ενυδρειακο βαμβακι θερμοστατη τον κυκλοφοριτη και σφουγγαρια της juwel για την απομακρυνση των νιτρικων και φωσφορικων.στις διαστασεις δεν απαντησα ουτε πριν γιατι το εχω στον κατω οροφο και δεν γινεται να κατεβω αυτην την στιγμη😂😋
-------------------------

-------------------------





http://s347.photobucket.com/user/Sot...?sort=3&page=1

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 09-03-17 στις 08:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01846 seconds with 11 queries