Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-01-16, 11:18
anthia Ο χρήστης anthia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2015
Περιοχή: Λουτσα
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moradin Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχάς ας απενοχοποιησουμε την γαρίδα. Δεν τα σκοτώνει αυτή τα ψάρια 100%, απλώς τρώει τα πτώματα τους!
Τα ψάρια πιθανόν να πεθαίνουν λόγω της αμμωνίας η οποία είναι τοξική για αυτά.
Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο σου; πως έστρωσε το φίλτρο;
Τα νεκρά ψάρια τα απομακρύνεις από το ενυδρείο;
Καλό θα ήταν να συμπληρώσεις την φόρμα από τις ασθένειες και να βάλεις κάποια φωτογραφία για να σε βοηθήσουμε.
Αρα να αφησω τη γαριδουλα...τσαμπα την κατηγορησα... το ενυδρειο τρεχει περιπου 2 μηνες τωρα. Δ σας ειχα βρει πιο πριν κ απο τη λαχταρα μου να βαλω ψαρια πρεπει να τα εχω κανει μανταρα. λοιπον το ενυδρειο εχει μεσα βιολογικο υλικο θερμοστατη φιλτρο( συγκεκριμενα θα τα παραθεσω μολις παω σπιτι απο τη δουλεια για να καταλαβεις) αφου το γεμισα με νερο κ το εβαλα σε λειτουργια 10 μερες περιπου κ βαζοντας του αντιχλωριο το βελτιωτικο νερου κ βακτηρια (το γαλακτερο υγρο ) μετα εβαλα τα πρωτα γκαπυ. Ολα πηγαιναν καλα μεχρι που εβαλα εναν ξιφοφορο ο οποιος μου διελυσε το μισο ενυδρειο.ετρωγε οτι ζωντανο υπηρχε...τον εβγαλα κ εμειναν γκαπυ κ γαριδα. απο εκεινη τη μερα καθε λιγες μερες χανω κ ενα ψαρακι κ η στενοχωρια μου δ περιγραφεται. Επισης μεσα εχω τρια φυτα. Απλα κ με τις αλλαγες νερου η αμμωνια δ πεφτει κατω απο 0,3. δ ξερω τι κανω λαθος.Οσο ασχολουμαι τοσο χανω ψαρια.....
-------------------------
επισης δ αφηνω για κανενα λογω νεκρο ψαρι μεσα.. Μαλιστα τα δυο τελευταια τα εβγαλα λιγο πριν τα χασω...την ωρα του αναποδογυρισματος. Πως να στρωσω το φιλτρο??? >Συγνωμη για τις ισως αφελεις μου ερωτησεις ισως να επαναλαμβανομαι απλα εχω απογοητευτει παρα πολυ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anthia : 22-01-16 στις 11:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries