Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 20-06-17, 13:23
tnick Ο χρήστης tnick δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2011
Περιοχή: Alexandroupolis
Μηνύματα: 290
Προεπιλογή

Η αλλαγή έγινε και όλα μια χαρά! Τα 2 απο τα 3 σαλιγκάρια trochus είχαν αποβιώσει. Δηλαδη αυτα τα σαλιγκάρια αν γυρίσουν ανάποδα πεθαίνουν? Φανταζόμαι και το 3ο κάποτε θα γυρίσει και δεν θα το παρω χαμπαρι. Γενικά απο μετρήσεις πηγαίνω πολυ καλά τα νιτρικά είναι σταθερά κατω απο 5. Έκανα αλλαγή και τον ζεόλιθο ο οποίος έτρεχε απο το ξεκίνημα του ενυδρείου.
Επόμενη κίνηση λοιπόν είναι το φωτιστικό led...

Να ενημερώσω ότι η παραγγελία μου θα γινόταν για τα εξής υλικά
5 X Epileds 50 chips 20000K/455nm Hybrid multichip
5 X Ac85-265 V 50W Waterproof PWM dimmable Driver 1.7A
5 X Thermal Switch 250V 5A 65o C
5 X 120W Multichip LED cooler


Βέβαια οπως φαινεται και στη φωτογραφία κάποια πράγματα είναι out of stock
οποτε μετα απο επικοινωνία μου μαζί με το κατάστημα μου πρότειναν να βάλω τα Bridgelux 45 mil royal blue Led chip τα οποία είναι 50 chips hybrid (455nm blue / 20000K white / 455nm blue / 20000K white / 455nm blue) http://ac-rc.net/images/data_sheet/B...sheet_revB.pdf

Επίσης μου πέταξαν την ιδέα για diy controller (jarduino) που όπως έχω δει και στο φορουμ υπάρχει αρκετό υλικό για την κατασκευή του. οπότε αυτό που θα ήθελα είναι να ξεκινήσω την παραγγελία αλλά για να κάνω jarduino τι dimmer θα χρειαστεί? Αν κάποιος μπορέσει να μου παραθέσει τα μοντέλα απο κάθε υλικό που θα χρειαστώ ώστε να τα ψάξω στο ιντερνετ για να τα παραγγείλω θα μου ήταν πολύ χρήσιμο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries