Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #80  
Παλιά 12-10-12, 14:36
Το avatar του χρήστη Ektorakos
Ektorakos Ο χρήστης Ektorakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2011
Περιοχή: Γλυκα Νερα
Μηνύματα: 452
Προεπιλογή

Εχω νεα ναι.

Θα βγαλω φωτο και θα κανω ενα ολοκληρωμενο update.

Τα ψαρια εχουν μεγαλωσει. Αυτα που δεν μεγαλωνουν ιδιεταιρα ειναι τα 2 moori. Ειναι ακομα αρκετα μικροτερα απο το μεγαλυτερο Acei moy,

Μπουκωματα εχω συνεχεια. Επιβιωνουν ελαχιστα (ευτυχως) Μωρα που εχουν φτασει τα 2 εκατοστα και μαλλον θα επιβιωσουν ειναι 2 . Ενα labido και ενα Acei. Τωρα τελευταια βλεπω και αλλα 2 πολυ μικρα τα οποια πρεπει να ειναι maingano διοτι εχουν οριζοντια ριγα. Μακαρι να τα καταφερουν.

Ισως σε κανα 4 μηνο να αρχισω να δινω ψαρια σε οποιον θελει γιατι θα εχω θεμα υπερφορτωσης.

Απο τσακωμους και θανατους δεν ειχα τιποτα αυτο το 8μηνο που δουλευει το ενυδρειο, μεχρι προχθες ομως.

Εκει που ξαπλωνα στον καναπε και κοιτουσα απο μακρια τα ψαρια, ειδα ενα μαινγανο με ενα ματι ψιλο ασπρο και τα υπολοιπα ψαρια ασχετως ειδους να του την ψιλοπεφτουν.

Οταν το ειδα απο κοντα ειδα οτι η κατασταση του ηταν ψιλο τραγικη. Δεν θα το λεγα οτι ειχε πληγες. ορει και οχι ομως διοτι τα παρατηρω αρκετα και μου κανει εντυπωση να ηταν τοσο γρηγορο το τελος απο αρρωστια.

Οταν το ειδα να μην μπορει να κολυμπησει και τα αλλα να το κανιβαλιζουν το εβγαλα αμεσως γιατι αν ψοφουσε το κακομοιρο μεσα στις πετρες θα ηταν αδυνατο να το βγαλω. Επισης δεν γουσταρα να το βλεπω να του την πεφτουν και ετσι το εβγαλα εξω σε ενα δευτερο ενυδρειο με αεραντλια οπου και απεβιωσε σε μερικες ωρες. Πολυ κριμα. Στεναχωρηθηκα .

Δεν ξερω αν ηταν τσακωμος γιατι η αναλογια μου αρσενικων και θηλυκων δεν ειναι καλη συστυχως.

Τωρα τα παρατηρω συνεχεια μηπως δω συμπτωματα στα υπολοιπα γιατι τοτε καηκαμε. Για την ωρα ολα φαινονται οκ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02154 seconds with 11 queries