Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 22-10-13, 16:50
Το avatar του χρήστη alexteo
alexteo Ο χρήστης alexteo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπα δωστα τα ζωοτοκα να γλυτωσεις.
Εγω, αν πηγαινα σε μαλακου νερου με ΑΟ, θα κραταγα τα τετρας που ηδη εχεις και τα κορυ και θα αυξαινα τον αριθμο τους.
Επισης ισως και τα αγγελοψαρα αν δεν κινουνται εχθρικα μεταξυ τους και εναντιον των μικροψαρων.
Επισης κοιτας για ενα ζευγαρι νανοκιχλιδες αργοτερα (ramirezi ή apistogramma) και κανενα ancistrus.
(αλλαγη σε αμμο κατω φυσικα)
Παιζουν και Carnegiella strigata για την επιφανεια του νερου.
Θελει προσοχη ομως γενικα με τα αγγελοψαρα και τη συμπεριφορα τους αν θα τα κρατησεις με τα μικροψαρα.

Ποσα αγγελοψαρα εχεις και συμπεριφερονται?

Μπουκαλα δεν χρειαζεται.
Εκτος αν πας σε υψηλών απαιτησεων φυτεμενο, οποτε κοιταμε εξαρχης τη συνθεση των ψαριων
Παιδια σημερα επαθα σοκ, με ολη την σημασια της λεξεως, εβαλα στο ενυδρειο μου 10 rummy η βιολογια μου ειναι σταθερη και αλλαγη νερου καθε εβδομαδα το 30%, λοιπον τα σκαλαρια(αγγελοψαρα δεν μπορω να τα χαρακτηρισω με τιποτα) επιτεθηκαν στο κοπαδι και μεσα σε 20 λεπτα απομονοσαν ενα ψαρακι κ το δολοφονησαν στην ψυχρα.....τα εβλεπα και δεν μπορουσα να κανω τιποτα γιατι δεν πιστευα οτι θα εφταναν σε τετοιο σημειο...τπυς καρδιναλιους δεν τους ειχαν πειραξει σε τετοιο βαθμο αλλα κ ουτε τα αλλα ψαρια που εχω....Αν και τα ειχα υποσχεθει σε ενα φιλο συμχομπιστα να τα δοσω τα εβγαλα αρον αρον απο το ενυδρειο κ τα πηγα εξαλλος στολ καταστημα που τα αγορασα και του τα ετριψα στη μουρη λεγοντας του οτι σε ειχα προειδοποιηση οτι τα παιδια στο φορουμ μου ειχαν πει οτι τα συγκεκριμενα ψαρια ειναι ασυμβατα με τα υπολειπα, και μου ειχες πει οτι δεν ξερουν τι λενε οι φορουμιστες.....Τελικα κ χωρις δευτερς κουβεντες τα πηρε πισω μασωντας λιγο τα λογια του αλλα χωρις να εχει δευτερη επιλογη μπροστα στην θεα του αδικοχαμενου rammy που το εβλεπαν και καποιοι πελατες του...Αυτα τα γραφω γιατι μπορει καποια παιδια αρχαριοι οπως εγω να βιωσουν τετοιες εμπειριες απο επαγγελματιες του ειδπυς πετσοπ , ωστε να ξερουν να προστατευθπυν απο τετοιες συμπεριφορες, Σπυρο ελπιζω να σου απαντησα για την συμπεριφορα των (αγγελοψαρων)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01714 seconds with 11 queries