Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 08-09-08, 16:54
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

To 1995 είχα ενα θαλασσινο 750 λ. FOμε 21 ψάρια (μερικά εκ των οποίων αρκετά μεγάλα και ορισμένα αρκετα ντελικάτα) επειδη η ενημερωση στα ενυδρειακά τοτε ήταν ελάχιστη,και ποτε δεν συζητήσα με κανέναν για αλλαγές νερού επι ενάμιση χρόνο που είχα το ενυδρείο(μετά το χάλασα λόγω εργασίας) δεν έκανα ποτέ αλλαγή νερού μονο συμπλήρωμα εξάτμισης και μάλιστα με νερό βρύσης δεν έχασα ούτε ενα λέπι όχι ψάρι,βέβαια πιστεύω οτι κάποια στιγμή θα γινότανε Ελ Αλαμέϊν,Βατερλώ και όλες η μεγάλες μάχες αλλά ευτυχώς την γλύτωσα. Αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει και με τον φίλο Αλέκο ,έχει μεγάλο ενυδρείο ,ίσως πολλές κρυψώνες και λίγο ταισμα και μέχρι στιγμής όλα του έκατσαν καλά ,μέχρι το απεύχομαι να συμβεί το μοιραίο (ξου ξου αποδώ,λυπάμαι τα ψάρια).Το παράδειγμα του Αλέκου το ακολουθούν οι περισσότεροι δυστυχώς χομπίστες μέχρι την στιγμή που όλα πάνε καλά ,και μετά κλαίνε και λένε γιατί δεν σε άκουγα,έχω πάει και 12 το βράδυ για αλλαγή και μνημόσυνο.Τα ίδια συνεχίζω να ακούω ακόμη.Το φόρουμ υπάρχει και αυτό και πολλά αλλα, όποιος θέλει ενημερώνεται,όποιος δεν θέλει δεν πειράζει,εγώ πλέον απο το 1997 και μετά κάνω συνεχώς αλλαγές νερού και σπάνια έχω προβλήματα.
__________________
 
Page generated in 0,02230 seconds with 11 queries