Θέμα: skimmerelss 850lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 02-03-16, 16:15
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι τελικά καθάρισε, είδα και άσπρο τον αραγωνίτη χαχαχα έχει κάνα δυο μέρες αλλά το πήρα λίγο σοβαρά το θέμα γιατί είχε παραμεληθεί το ενυδρείο και πήγαινε αυτόματο για μισό χρόνο.Για την ελαφρόπετρα φοβάμαι λίγο ότι θα μπορούσε να τροφοδοτεί το κυανό καθώς περιέχει πυριτικές ενώσεις αν δεν κάνω λάθος, ψάξτο λίγο.Τελικά κάλιο πήρες από τα αγροεφόδια ε;,γιατί σιγα σιγά θα χρειαστώ και εγώ.
Πιστεύεις ότι σε βοιηθησααν τα συγκεκριμένα βακτήρια Κώστα; Ή απλά έκανε τον κύκλο του;

Φιλέ η ελαφρόπετρα περιέχει κατά κόρον οξείδιο του πυριτίου, αλλά δεν νομίζω να ξεφεύγει κάτι στο νερό. Θεωρείται τελείως αδρανές υλικο. Πολύ χρησιμοπούνται το Μάτριξ=ακριβή ελαφρόπετρα ) για το σκοπό που σου έγραψα. Εξάλλου διατομικη που αποδεδειγμένα οφελειται από τον πυρητιο δεν είδα. Παρεμπιπτόντως το κυανό δεν βοηθείται από το πυρητιο καθόλου! Αλλά σχεδόν από όλα τα αλλά ανόργανα και οργανικά θρεπτικα!

Κάλιο φιλέ δεν πήρα το γεωπονικό γιατί πουλούσαν μόνο 25κιλο σακί. Ένας γνωστός μου γεωπόνος που θα μπορούσε να ανοίξει σακί να μου δώσει, θα έφερνε κατά το καλοκαίρι μου είπε! Πήρα εργαστηριακής καθαρότητας 10€/kg από http://www.chembiotin.gr

ΥΓ πεταλούδα το μυστικό να διαλεξω μια να τρώει απταισιες και όχι κλαμ ή αλλά ωφέλιμα του ριφ μου, θα μου του πεις; ))
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01592 seconds with 11 queries