Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 15-09-12, 16:05
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

παιδια το μονο που δεν ξερουμε αν ηταν ακραιο ηταν η θερμοκρασια, κατα τ αλλα αν η λεκανη εχει αρκετα λιτρα και πολλα φυτα και ειναι τιγκα στις αλγες απο αποψη ποιοτητας νερου ακουγεται ενταξει.

αν δεν ειχε τιποτα τρελες μεταβολες θερμοκρασιας και το εχει σε σκιερο μερος (γιατι απο σπιτι σε σπιτι διαφερει ) τοτε το περιβαλλον ηταν οκ.



Παράθεση:
Και λογικά τα ψαράκια που επέζησαν τις σκληρές συνθήκες, θα έχουν πιο "δυνατά" γονίδια (φυσική επιλογή)
Κοιτα, μαλλον εχεις ξαναδει να γραφω αυτη την ιστορια, αλλα αν οχι θα την ξαναπω (και θα την επαναλαμνανω σ ολη μου τη ζωη γιατι ειναι οτι πιο ακραιο εχω δει )
Πολυ συνοπτικα ενας τυπος τα σκατωσε με το στρωσιμο και νομιζε πως θα ριχνει αμμωνια μαζι με τα ψαρια...
Τα ψαρακια ηταν νεον (που ειναι και ευαισθητα) και φυσικα με τα 8ρια + αρχισαν να πεθαινουν ενα ενα.
3 μερες τα ποτιζε αμμωνια μεχρι που μου ειπε το προβλημα του, και πηγα και πηρα οσα ηταν ζωντανα και προσπαθησα να τα συνεφερω
4 νεον βρηκα ζωντανα, τα 3 ζησαν για λιγες μερες ενω ενα απο αυτα ειναι τωρα πια 5 χρονων και ειναι μια χαρα.
ο τυπος ειχε 20 και ενα βγηκε τανκ... μπορει και στα χιλια παλι ενα να ηταν ...ποιος ξερει? ο καθε οργανισμος εχει τις δικες του ιδιετεροτητες
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries