Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 25-10-10, 19:53
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rtolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει, δεν θα τις έβαζα και με κιχλίδες! (Αν και τα agassizii τα έχω ερωτευθεί). Σε ήρεμα πλαίσια σκεφτόμουν κι εγώ. Για το μέγεθος των γαρίδων δεν γνωρίζω, αλλά νομίζω περισσότερο ρόλο έχει πως θα συμπεριφερθούν τα ψάρια στον γόνο. Αυτό που στεφτόμουνα είναι 4-5 Corydoras Sterbai ή Leucomelas, συν κάποιο σχετικά μικρό είδος των Λορικαριδών, ο L204 θα μου άρεσε πολύ, αλλά βολεύομαι και με Sp. (4) μέχρι να βρεθεί. Στη μεσαία ζώνη θέλω κάτι το "εφετζίδικο", όπως όλοι λίγο πολύ. Οπότε ένα κοπαδάκι νέον, καρδινάλιους, ροδόστομους. Από ένα είδος εννοείται. Μου έχουν χτυπήσει στο μάτι και οι νανόστομοι που είναι όμορφοι με περίεργο τρόπο... Και αν με παίρνει λίγα hatchet fish για το πάνω πάνω μέρος.
Τα κοκκινα στανταρ θα σου τρωνε τον γονο !!! Να εχεις υποψιν και την συμπεριφορα των ψαριων την εποχη του ζευγαρωματος , οπως και αν θες να βλεπεις τις γαριδες σου!!!

Εγω εχω 4 σε 240 λιτρα μαζι με αρλεκινους και πανε πανω κατω σαν τις κατσαριδες !!!! Πριν που ειχα ροδοστομους ...δεν φαινοντουσταν !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 11 queries