Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 21-03-07, 13:35
Emily Ο χρήστης Emily δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2007
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα λινκς .

Πέρασα εχτές από ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή μου που μέχρι πρόσφατα το θεωρούσα αξιόπιστο και εκεί με αποτρέπανε εντελώς από το να βάλω τροπικά ψάρια σε τόσο μικρό ενυδρείο. Μου είπαν σίγουρα όχι στα Tetras και Cardinals, μόνο guppys προτείνανε και επίσης είπαν ότι και για μονομάχο, είναι υπερβολικά μεγάλο και ότι θα πάθει ψυχολογικό σοκ το ψάρι..........! Κάποια γνώμη?

Αυτά από άτομο που προσπαθούσε να με πείσει να μετακομίσω τα 2 χρυσόψαρά μου από το 100 λίτρο στο μικρό των 26 λίτρων και να κάνω το μεγάλο τροπικό. Το ίδιο άτομο υποστήριζε ότι το χρυσόψαρο είναι μια χαρά και σε γυάλα......!!!! και όταν μεγαλώσει αν μεγαλώσει χρειάζεται πιο πολλά λίτρα.... Τέλος πάντων το θέμα δεν είναι χρυσόψαρα και σίγουρα είναι χιλιοσυζητημένο, απλά έγινα έξω φρενών με αυτά που άκουσα και είναι ένα κατάστημα όπου και μέσα στο φόρουμ θεωρείται από τα καλά..........

Για να επιστρέψω στο θέμα. Για υπόστρωμα έχω χαλίκι, μπορώ να το βάλω? Θα ήταν καλύτερα άμμος? Πρέπει να προμηθευτώ θερμοστάτη. Κάποια ιδέα για ένα για αυτά τα λίτρα? Επίσης και φίλτρο? Έχω ένα μικρό αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρη για αυτό. Επίσης το άλλο πρόβλημα είναι το ότι δεν έχει φως. Από τη "μάνα" του είχε ένα ντουί με συμβατικό λαμπάκι νυκτός που όμως χάλασε και δεν το έχω αντικαταστήσει. Προηγουμένως είχα μέσα ανούμπια με χρυσόψαρο και ήταν ΟΚ. Με κάποιο τροπικό όμως?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries