Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 14-07-18, 21:04
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ παιδία . Παρότι ομως εγώ τους προσφέρω άνεση και καλοπέραση αυτά σήμερα στην κυριολεξία μου ξερίζωσαν μία μεγάλη ανούμπια και σαν να μην έφτανε αυτό έφαγαν και σχεδον δυο ολόκληρα φύλλα , τα σουρομάδησαν . Δεν μπορεί να τα έφαγε κάτι άλλο καθώς έχω μόνο αυτούς τους 2 ταραξίες μέσα στο ενυδρειο . Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι εκτός από το πως μπόρεσαν να φάνε αυτά τα πικρά φύλλα η ταχύτητα με την οποιά τα εξαφάνισαν . Εαν πάνε έτσι θα το κουρέψουν γουλί το ενυδρειο σε ένα μήνα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω οτι θα ακουστει τετριμενο αλλα πραγματικα το πιστευω, ΜΠΡΑΒΟ που εδωσες σε αυτα τα ψαρια αυτο που εχουν αναγκη,το ενυδρειο σου ειναι υποδειγματικο.. αν εχεις αρκετη ωρα φως θα μπορουσες να δοκιμασεις και κανα νουφαρο.. πραγματικα υπεροχο
Ανάβει πρωτα η μπλε , σε 30 λεπτα η μια ασπρη και στα επομενα 30 λεπτα ανάβει και η grow lux , αναβουν ολες μαζι συνολικα για 3 ώρες και μετα κλεινουν διαδοχικα με 30 ωρο διαφορα ξεκκινωντας απο την ασπρη , την ροζ και τελος η μπλε . Νουφαρο δεν ξέρω εαν μπαινει , δεν θελει πολύ καλο φωτισμό ??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosxe Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο, τέλειες διαστάσεις λίτρα και φίλτρανση. Θα συμφωνήσω και εγώ για το φωτισμό είναι κάτι περισσότερο από ότι χρειάζεται. Σφαίρα θα πάνε τα ψαράκια σου εκεί μέσα. Με τις αλλαγές νερού έχεις σκεφτεί πως θα τις κάνεις? Έχεις φτιάξει κάτι για να αδειαζεις και να γεμίζεις νερό π.χ.?
Αλλαγές κανονικά αφιερώνω μίσή μέρα μία φορά την εβδομάδα ( συνήθως Κυριακή ) από το πρωι έως το μεσημερι να τραβάω νερό με αντλια και να επιστρέφω νερο καινουργιο παλι με αντλια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 14-07-18 στις 21:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01498 seconds with 11 queries