Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #89  
Παλιά 11-12-08, 12:13
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Πανο ευχαριστω η blyxa που μου εστειλες δεν "παει"και τοσο, η Eleocharis το ιδιο αλλα τα σαλιγκαρια που ειχαν πανω ...ου ου χιλιαδες γινανε βρε

η μπλυξα τελικα καταλαβα οτι δεν ειναι ουτε ευκολο ουτε δυσκολο φυτο...απλα ειναι ισως το πιο ιδιοτροπο φυτο που υπαρχει...χα χα....κατι θελει και δεν εχω βρει τι ειναι αυτο....εχει επιβιωσει σε πολλα ενυδρεια που εδωσα χωρις φως εντονο και χωρις διξειδιο..ουτε καν diy ουτε excel..απλα δεν τρελλαινεται στην αναπτυξη...

επισης σε ενυδρειο με τα ιδια χαρακτηριστικα με το δικο μου (ιδια βατ ιδιο ενυδρειο μπουκαλα διοξειδιο παρομοια ρουτινα λιπασματος...εμεινε παλι στασιμη,.....σε μενα κατι της αρεσει και απο 3-4 κλαδεματα εχω χαρισει πανω απο 150 φυτα μεσα σε λιγους μηνες....

η ελεοχαρις σε μενα εχει καποιον περιεργο κυκλο...δηλαδη μενει στασιμη...ξαφνικα αρχιζει και γεμιζει ρανερς και μετα στασιμη ξανα...αυξανεται δηλαδη κατα περιοδους....

σαλιγκαρακια εχω παρα πολλα αλλα ολα ειναι μωρα...επειδη εχω πολυ μαλακο νερο δε μπορουν να μεγαλωσουν.....απορω ομως πως πολλαπλασιαζονται....ενηλικα δε βλεπω πουθενα...και δεν ειναι αυτα (νομιζω λεγονται tuberculata )που ζουν στον πυθμενα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01590 seconds with 11 queries