Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 03-10-09, 21:37
Το avatar του χρήστη garfield
garfield Ο χρήστης garfield δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 69
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην garfield
Προεπιλογή άρρωστο παπαγαλάκι - απλό

Καλησπέρα,

έχω 2 παπαγαλάκια, ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Παλιότερα είχα άλλο αρσενικό αλλά το καλοκαίρι κάτι έπαθε- είχα ζητήσει και τότε βοήθεια και με βοηθήσατε πάρα πολύ και σας χιλιοευχαριστώ- και πέθανε στα χέρια μου...σιγά σιγά νέκρωναν τα πόδια κλπ....φαίνεται δεν μπορώ να στεριώσω με αρσενικό παπαγαλάκι. Σημερα παρατήρησα ότι το αρσενικό μου παπαγαλάκι έχει γύρω από το ράμφος κάτι σαν κρούστα, και σε ένα σημειο στο κεφαλάκι του. Επίσης έχουν πέσει τα φτερά από την ουρά του (αν και όταν το πήρα από το πετ σοπ δεν ειχε στην ουρά φτερα), και σε κάποια σημεία στο λαιμό έχουν πέσει και εκεί. Γενικά τρώει με όρεξη και κινείται - βέβαια τις τελευταίες μέρες έλειπα συχνά όλη μερα από το σπίτι και η αληθεια είναι δεν το παρατήρησα και το είδα σήμερα πριν κάνα 3ωρο που άρχισα και να το παρατηρώ. Τι να κάνω??? Δεν θέλω να χάσω και άλλο πουλάκι...ελπίζω να ναι κάτι που λύνεται γιατί πριν λίγο είχα και ατύχημα με τον οσκαρ μου....γρρρρ...τη μερα και αυτή~~~ σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει~
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries