Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #320  
Παλιά 03-10-08, 10:12
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Καθώς κοίταζα τη moss που αναπτύσσεται πάνω στα ξύλα στη μέση του ενυδρείο,βρήκα ενα μικρό μανιτάρι!!! Μανιτάρια έβλεπα μόνο σε φωτό από paludarium και terrarium(που μου αρέσουν επίσης πολύ) και τα θαύμαζα εκεί και έτσι όταν βρήκα ένα στο ενυδρείο μου χάρηκα πολύ!!!Δυστυχώς κρατάνε μόνο κανα δυο μέρες...Μπορείτε να το δείτε στη μέση της φωτό,κοιτώντας στο κάτω μέρος του πάνω κλαδιού,στη δεξιά μεριά της βάσης από το μικρό κλάδάκι που βγαίνει προς προς τα κάτω...


Βρήκα και άλλο ένα,διαφορετικού σχήματος αλλά δεν είχα την φωτογραφική κοντά και δεν είχα το χρόνο να τη φέρω...Ελπίζω πως σε μερικούς μήνες θα ξαναδώ και αυτλη τη φορά περισσότερα καθ΄΄ως το μυκήλιο αναπτύσσεται!!!

Μερικές πρόσφατες φωτό από το ενυδρείο με τα φώτα του κλειστά(καθώς είχα μόλις μεταφέρει τον δεύτερο Baryancistrus demantoides μου...) για να δείτε πως φαίνεται εξωτερικά τοι ενυδρείο με το φωτιστικό εγκατεστημμένο και χωρίς όλα τα καλώδια και τα ballast του προσωρινού φωτιστμού που κρέμονταν...






Και τώρα μερικές παλιές φωτό από τους κατοίκους του ενυδρείο κατα την προσαρμογή τους στο 2μετρο!!!
Οι φωτό είναι με χρονολογική σειρά...Φωτό μεταφοράς και προσαρμογής του Blue eye δεν θα βάλω καθώς τις έχω ήδη δημοσιεύσει σε ξεχωριστό θέμα στην κατηγορία γατόψαρα...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02057 seconds with 11 queries