Θέμα: Malawi 260l
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 13-01-17, 18:49
χρηστος33 Ο χρήστης χρηστος33 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2016
Περιοχή: VAIHINGEN AN DER ENZ
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

καλησπερα και παλι επαναλαμβανω οτι ορθα ειναι ολά αυτα που λετε και δεν διαφωνω μαζι σας απλως σας ειπα με τι σκεφτικο εστησα εγω το ενυδρειο μου. αυτα που λετε τα λεω και εγω στο αρχικο μου ποστ εαν το ξαναδειτε και μου ειπαμε πανω κατω αυτα που ηξερα. δεν λεω οτι τα ξερω ολα (μην παρεξηγηθω) απλως δεν ειναι και πυρινηκη φυσικη το ενυδρειο. Ενημερωτικα οτι ξερω το εμαθα απο εδω μεσα η απο αλλο παρομοια φορουμ.
Κωστα το οτι οι ιδανικες συνθηκες σε ενα ενυδρειο μπορουν να σταθουν αρκετες ωστε ενα ψαρι να ζησει περισσοτερο και απο την φυση ειναι σωστο αλλα αμα θελεις και εχεις ορεξη το κουβεντιαζουμε
Ηθελα τωρα να σας ρωτησω ποσο περιπου σας επιβαρυνει οικονομικα ενα ενυδρειο το χρονο. Εχω βρει το προγραμματακι που σου βγαζει το κοστος αλλα θελω να σιγουρευτω οτι δεν κανω καποιο λαθος. για το δικο μου 260 λ μου βγαινει 350 ευρω μονο το ρευμα. ειναι υπερβολικο η οχι? για να μην μπαινω σε λεπτομερειες σας λεω οτι το ενυδρειο τρεχει σε κανονικη λειτουργια (8ωρο φωτισμο 76W, θερμοκρασια δωματιου μεσο ορο 20 C ενυδρειου 23 C θερμαντηρας 300W, και 1 μονο φιλτρο 11W γραφει αντε 15 W λεω εγω οτι καιει). μου αρεσει που ειπα να μην μπαινω σε λεπτομερειες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries