Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 11-11-14, 17:45
kari Ο χρήστης kari δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2014
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνησω και εγω οτι τα λιτρα ειναι λιγα για ζωοτοκα. Οι συνεχεις αναπαραγωγες, θα δημιουργησουν προβλημα στο μελλον, γιατι ειναι δυσκολο να κρατηθουν σταθερες συνθηκες σε αυτα τα λιτρα.

Περα απο αυτα, οι συνεχεις σωστες αλλαγες νερου, ακομα και ανα 2-3 μερες για την υγεια του ευαισθητου σε υψηλα νιτρικα γονου, θα γινουν ρουτινα.

Θα συμφωνησω ακομα με το γεγονος οτι τα ζωοτοκα δυσκολα χαριζονται, τουλαχιστον σε αριθμους που θα μπορουσαν να βοηθησουν ενα ενυδρειο με υπερπληθυσμο.

Αν σου αρεσουν οι γαριδες, το καλυτερο για εμενα θα ηταν καποια στιγμη στο 30αρι σου να φιλοξενησεις μονο γαριδες red cherries, αντε και κανενα σαλιγκαρι. Αλλα χρειαζεσαι αρκετο διαβασμα και με τον καιρο καποια εμπειρια, ωστε να κρατησεις (οσο ειναι δυνατο σε αυτα τα λιτρα) σταθερες τις παραμετρους νερου, οπως και τη θερμοκρασια (το καλοκαιρι οπωσδηποτε συστημα ψυξης - κατι που ετσι κι αλλιως πρεπει να κανεις σε καθε περιπτωση).
...καταλαβα, πολυ διαβασμα εχω να ριξω...τι να πω ο πετσοπ μου προτεινε και πηρα τα γκαπυ...τωρα τελος, βλεποντας και κανοντας...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries