Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 18-06-10, 11:54
alex Ο χρήστης alex δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 538
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alex
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ από το GAB έμαθα και σε αυτό το θέμα το θεωρώ πολύ πιο λογικό στις απόψεις του από ξένα, που τα έχουν ισοπεδώσει όλα και απλά θα σου πουν όχι αφρικανές με δίσκους.

Η απάντηση που θες για μένα είναι πολύ απλή, αλλά δεν την έχω λόγω πείρας. Για αρχή μιλάμε για ψάρια από διαφορετικούς κόσμους, αλλά και πάλι αν οι συνθήκες που απαιτούνται μαζί με επιθετικότητες κλπ ταίριαζαν ίσως να ήταν όλα καλά. Όμως δε θα πρέπει να συγχέουμε την ανεκτικότητα και ανθεκτικότητα των ψαριών με τις ιδανικές συνθήκες στις οποίες θα πρέπει να ζουν. Δηλαδή δεν παίζεις στα όρια για να ταιριάξεις τα είδη που θέλεις. Μπορεί να είναι μια χαρά μπορεί και όχι, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ εγώ να σε βοηθήσω σε αυτό! Ξαναρώτα με σε κάποια χρόνια! Προς το παρόν μαθαίνω τους κανόνες, τις εξαιρέσεις αργότερα!
οι επιθετικοτητες ειναι ασχετες μην δικαιολογεισαι, και σε μια ομαδα δισκων σε 600 λιτρα μπορει να εχεις φοβερες επιθετικοτητες δεν μιλησε κανεις για επιθετικοτητες γιατι αλλαζεις το θεμα?το οτι ειναι διαφορετικοι οι κοσμοι τι σημαινει? θες να μου το αναλυσεις? στεναχωριουνται ισως? στρεσσαρονται επειδη δεν ειναι ολα ιδια? πως το φανταζεσαι??

γκαπακια
Guppies are native to Antigua and Barbuda, Barbados, Brazil, East Timor, Guyana, Mayotte, Netherlands Antilles, Trinidad and Tobago, the U.S. Virgin Islands, Venezuela, and Vietnam.

νεον τετρα
Colombia, eastern Peru, and western Brazil, including the tributaries of the Solimões

ξιφοφοροι
The various Xiphophorus species are native to areas of Belize, Guatemala, Honduras, and especially Mexico.

παρεπιπτοντως αποτι καταλαβα απαυτα που λες, κατα ενα περιεργο λογο οι ξιφοφοροι απο τη γουατεμαλα και το μεξικο ειναι απο τον ιδιο κοσμο με τα γκαπακια που ζουνε στο βιετναμ και στη τρινιδαδ...

τεσπα επειδη δεν περιμενω να παραδεχτει οποιοςδηποτε οτι εχει λαθος σταματαω την κουβεντα γιατι ειναι τραγικη περα για περα...

εχουμε και σημαντικοτερα πραγματα να κανουμε απτο να επισημαινουμε τα αυτονοητα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02364 seconds with 11 queries