Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-01-10, 02:13
stred Ο χρήστης stred δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2009
Περιοχή: αθην
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

καταρχας, ευχαριστω και τους δυο σας για τις απαντήσεις

ναι τα ψαράκια μου μοιάζουν με Hasemania nana και ειναι 4..

αρα εχουμε..

4x Hasemania nana
2x Paracheirodon innesi (δεν ειμαι σίγουρος αν ειναι δυο αυτά, μοιάζουν αλλά εχουν διαφορετική συμπεριφορα.. ο ενας μένει κάτω παρέα με τον γλύφτη ενω ο αλλος κολυμπάει μεσαία και πάνω-- παίζει να ειναι το ενα innesi και το αλλο axelrodi--δυστηχως το ενυδρειο δεν ειναι εδω που μενω για να το ελενξω)

και εναν γλύφτη..


ο οποίος πόσο να μεγαλώσει και άλλο? είναι 2+ ετων.. ειναι κοντά μια παλάμη σε μήκος..
πάντως το παιδί απο το πετ σοπ μου εδειξε κατι αλλα μικρα γλυφτάκια που κατα τη γνώμη του είναι καλύτερα για τα λίτρα μου.. λέτε να τον δώσω και να πάρω άλλους?
είναι δυστηχισμένος αραγες?
τον εχω συμπαθήσει αν και ασχημομούρης...

ωραια τον ανθρακα θα τον πετάξω.. για την τύρφη τι γνώμη έχετε?

ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ αυτά είναι τα ψάρια του ενυδρείου μου μπορώ να βάλω και άλλα μεσα?

τι ράτσες να κοιτάξω?


τα Paracheirodon innesi μου αρεσουν πολυ εμφανισιακα και διαβασα πως πρεπει να εχω καμια 10αρια παρεα.. οπότε μηπως πρεπει να παρω και αλλα απο αυτα?



θα μου άρεσε να βάλω γαρίδες και καβούρια μεσα αλλά μου είπαν πως είναι επιθετικά και θα έχουμε θύματα!!

Υ.Γ.
δευτέρα θα πάρω δείγμα απο τον βυθο να το πάω στο πετ σοπ... ισως με βοηθήσει να βρω τι είναι ωστε σιγά σιγα να σκέφτομαι αν μπορω να βάλω φυτα μεσα.. τι λέτε αξίζει το κόπο? ή είναι μεγάλος μπελας με τις λιπάνσεις κτλ κτλ..?

Υ.Γ.2
το ph είναι γύρω στα 7.. μήπως πρέπει να το πάω κοντά στο 6.5?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02284 seconds with 11 queries