Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 04-02-12, 18:11
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georot1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μου προτεινεις να κανω αλλο setup?πχ να εβαζα δισκους η οσκαρ κλπ κλπ?η αληθεια ειναι οτι αφου αφησα τη λιμνη μαλαουι ηθελα να παω σε ψαρια πιο μεγαλα μιας κα ιτο ενυδρειο ειναι νομιζω ιδανικο...το μονο που δε θελω ειναι να χρειαζεται να ειμαι ολη μερα απο πανω τους...πραγμα που νομιζω θελουν οι δισκοι...εσυ καμια γεννα εχεις κανει η γενικα ειναι ευκολα ψαρια(οι φροντοζες) να τα βρω στο εμποριο..?
Η ταγκανικα εχει απο τα ποιο σκληρα νερα,οποτε στην φυση ζουν πανω απο 9,2 ΡΗ,και οπως καταλαβαινεις δεν μπορεις να βαλεις αμαζονιο.Εγω ειχα 3 μπουκωματα,αλλα δεν τα κρατησαν,ειτε γιατι ειναι απειρες,ειτε τα της εχω μαζι με χαπς.Ειναι σχετικα ευκολα ψαρια και σιγουρα καμια σχεση με την φροντιδα των δισκων.Οσο ειναι μικρα και μεσαια θελουν πετρες,μετα οταν οριμασουν λιγες μεγαλε φωλιες.Θα τα βρεις στο εμπορειο,αλλα προσεξε υπαρχουν πολλες ποιοτητες,ακομα και εαν σου πουν οτι ειναι πχ ζαιρ.Στην αρχη ειναι ντροπαλα και φοβισμενα,ασχετα με το μεγεθος που θα τα παρεις,αλλα τωρα τα ταιζω με το χεριμου,Οταν με το καλο τα παρεις ,θα σου πω να φτιαξεις τροφη,με βαση την γαριδα.Γιατι πρωτον δεν συμφερουν η ετοιμες γιατι τρωνε πολυ,αλλα με την τροφη που φτιαχνω αναπτυσονται γρηγοροτερα.

Εδω μεσα ειναι ενας φιλος που κανει και πουλα αναπαραγωγες απο ζαιρ.Ο Βετερανος,στειλτου ενα μνμ,μπας και αυτην την εποχη εχει μικρα,αλλα μην τα παρεις ολα απο αυτον,πρωτα βρες 5 ατομα στα μαγαζια και παρε αλλα 5 απο τον φιλο μας.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries