Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 31-01-17, 10:32
Το avatar του χρήστη Albatros
Albatros Ο χρήστης Albatros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2013
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα το έκανα φυτεμένο με συννεφάκια,
τα έχω σε κύβο 40 Χ 40 Χ 40 , σκέψου σε 60αρι πως θα ήταν
¨Συννεφακια" ποια λες ? τα εχω ακουστα αλλα δεν βρισκω ποια ειναι
δωσε κανενα λινκ
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα. Το φιλτρο σου ειναι επαρκεστατο αλλα φοβαμαι μηπως επειδη δεν εχει μηκος το ενυδρειο, στο κανει λιιιγο πλυντηριο...
Ισως ειμαι υπερβολικος, θα μας πουν και οι πιο εμπειροι. Δεν εχω εμπειρια απο κυβο.
Γενικα για τον ιδιο λογο (μηκος ενυδρειου) εχεις περιορισμο στις επιλογες σου σε ψαρια. Ετσι οπως το βλεπω εγω μαλλον οι επιλογες σου θα ειναι παρομοιες με 60αριου ενυδρειου, απλα θα μπορουν να μπουν σε μεγαλυτερο αριθμο λογω περισσοτερων λιτρων.
Το μηκος ειναι σημαντικο και για ειδη που ειναι γρηγοροι κολυμβητες αλλα και για περιπτωσεις που πεφτει ξυλο και παιρνει ο καθενας απο μια μερια...
Εσυ πως το σκεφτεσαι;
Εχεις καποια ψαρια στο μυαλο σου;
Θα πας με νερο βρυσης ή εχεις σκοπο να κανεις καποια επεξεργασια (π.χ. τυρφη, α.ο.);
Συμφωνω με οσα λες γι αυτο και ανοιξα το θεμα.

Δεν θελω να μπλεξω με δυσκολες απαιτησεις νερου. Κατα βαση νερο βρυσης με οση βελτιωση μπορω ευκολα να δωσω.

Προς το παρον και ψαχνοντας λιγο ετοιμες εικονες στο ιντερνετ μαλλον κατι σε κοπαδοψαρα παω και φυτεμενο με ευκολα φυτα και καποιες ριζες

Σκεφτομαι και Ramirezi αλλα μαλλον το μισο ενυδρειο θα ειναι αδειο

Επισης ισως αγγελοψαρα αλλα δεν μ αρεσουν πολυ σαν ψαρια.

Τελικη ενναλακτικη ειναι χρυσοψαρα αν και ξερω οτι παλι μικρο ειναι το ενυδρειο γι αυτα

Προσπαθω να αλλιευσω καποια πρωτοτυπη ιδεα σας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Albatros : 31-01-17 στις 10:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01638 seconds with 11 queries