Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 19-01-13, 14:01
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Εεεεε....αν και ειναι απλα υποθεση. Επειδη εγω εψαχνα εναν τροπο να ζεσταινω το νερο της αλλαγης μου (150λιτρα οσμωσης) με οικονομικο τροπο, (ενασ θερμοστατης θα αργουσε ωωωρες με τισ απωλειεσ του βαρελιου σε θερμοτητα ναναι μεγαλες) βρηκα εναν ταχυθερμοσιφωνα που η χρηση του ειναι αυτη που περιγραφεις κανονικα, μπαινει κατο απτον παγκο της κουζινας και ζεσταινει ακαριαια το νερο εκει που θα του πεις. ΑΝ εχεις κατι τετοιο ΠΡΟΣΕΧΕ γιατι εγω ημουν τυχερος και ειχε μια διαροη απτα ρακορ, τον ανοιξα να τον φτιαξω και ειδα οτι η αντισταση ειναι χαλκινη. Οπως των θερμοσιφωνων. Μολις το ειδα ετσι οπως ειναι τον πακεταρα και τον εβαλα στο παταρι. Μακρια απο χαλκο στα ενυδρεια!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkontos Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικά έχω ένα είδος θερμοστάτη στην βρύση και καθορίζεις την θερμοκρασία του νερού !! η απόκλιση είναι το πολύ -1 +1 βαθμοί




κάτι διάβασα οτι τα ψάρια πρέπει να τα ταΐζουμε 6 μέρες και 1 όχι ??? γιατί αυτό ??
Καλο ειναι. Αποτοξινωση, ουτως η αλλως δεν βρισκουν καθε μερα φαι. Εμενα πχ συνιθισαν στα γκρινταλ και τα φυλλα δεν τα τρωγανε, και εδω και μια βδομαδα δεν τους εχω δωσει γκρινταλ και τα φυλλα τα αγνοουσαν. Μεχρι να τους κοψει η λορδα και πριν 2 μερες αρχισαν να τσιμπολογανε παλι, και σημερα ψιλοκανονικη συμπεριφοορα τρωνε και παλι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κουραμπιές : 19-01-13 στις 14:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries