Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 21-04-09, 11:30
xalias6 Ο χρήστης xalias6 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: καπου
Μηνύματα: 4
Question

ευχαριστω για τισ απαντισεις σας . ελπιζω να μιν ειμαι ενοχλιτικος με τις ερορισεις μου αλα θελω να ξερω τελια τι πρεπι να κανο για να πετιχει το μεσογιακο μου. η σιλογη βραχου θα γινει απο την θαλασσα νομιζω οτι εχο βρει ιδι πολι καλο και ποροδι βραχο. τιν πατεντα που μου ειπε ο
thediscusman με τον νεκρο βραχο που τον βαζεις στη θαλασσα για 6 μηνεσ ελπιζω να μην χριαστει να την κανο γιατι με τιν κατασκευη του ενιδριου θα ασχολιθω τρεις μινες.

θελω να ροτισω πωσ θα μεταφερω τον βραχο απο την θαλασα και αν πρεπι να προσεξω κατι ανα την μεταφορα του?
με την ψυξη δεν θα εχω προβλιμα ειμε σιγουρος ο ξαδερφος μου ειναι ψιχτικος και θα με βοηθεισει ξερει πολους τροπους για να ψιξει το νερο με μιχανιματα που μπορει να βρει φτινα (ανεμιστιρακια με θερμοστατη και σισκεβες θεμανσεις και ψιξης νερου)

θελο να ξερω αν το φιλτρο που εχω ειναι καλο ?
1 το φιλτρο μου ειναι για μεχρι 250 λ και θαφτιαξω ενιδριο 150-200
2 ειναι φτινο και εχει μονο χορο για σφουκαρακια τι γινετε με τιν χριση χρήση άνθρακα και αντιφώσφορου ?
3η εξοδος του ειναι στιν επιφανια και αναταραζει το νερο πολυ αυτο ειναι καλο για το οξιγονο στο νερο η θα χριαστο κατι αλλο?
τι νομιζετε θα χριαστω αλλο φιλτρο?
τορα οσο για σκιμερ αν ειναι απαρετιτος με τις παραπανο προδιαγραφες θα παρω.
οσο για ψαρια θα βαλο ψαρια που δεν μεγαλονουν πολι(2-4 εκ) με καπιους αχινους γαριδουλες και καπιους μικροσκοπικους καβουρες τα οπια αν μεγαλοσουν πολι θα τα γιρισω στι θαλασσα.
οι αχινοι τι τρονε?
το αλλο ενιδριο τον 60 λ το εχο φτιαξει μονος μου μεσιμβουλες απο τον ανθροπο που πιρα το γιαλι. το μεγαλιτερο ενιδριο θα ειναι πιο επικινδινο για τα παιδια που ερχονται στο σπιτι μου και σκευτομε να χρισιμοπιεισο ενα ειδος πλαστικου που ειναι σαν γιαλι αν ξερει κακεις αυτο εχει κανενα μιονεκτιμα?
περιμενω σιμβουλες ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01534 seconds with 11 queries