Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 21-10-10, 12:48
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasiliki Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτέλους, το νέο μου Vision 450 είναι στο σπίτι και στρώνει!
Ψάχνοντας λοιπόν τι ψάρια να βάλω μέσα και με δεδομένο ότι θα μπουν τα δύο bala από το παλιό μου ενυδρείο, έκανα τις εξής σκέψεις:
1. Να βάλω ένα bala ακόμα για να γουστάρουν και αυτά και εγώ! ΟΧΙ
2. Να βάλω και δυο - τρία σκαλάρια γιατι με ενέπνευσε το στήσιμο του ενυδρείου και να εγκαταλείψω την ιδέα για το ένα είδος ή για βιοτοπικό. ΟΧΙ
3. Και τώρα η σημερινή πρωινή σκέψη: Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά και τις απαιτήσεις κάθε είδους με το σερφαρισμα πέφτω πάνω σε topic για χρυσόψαρα. Χαριτωμένα, ανθεκτικά, για νεράκι χωρίς α.ο., προέρχονται από Ασία, όπως τα bala, αν και είναι κρύου νερού αντέχουν έως 27 - 28 βαθμούς (άρα στους 25 θα μπορούσα να τα συμβιβάσω ως συνδιασμό ως προς τη θερμοκρασία) και ανήκουν στις κυπρινίδες! Και λέω τώρα... μήπως να το σκεφτώ; ΟΧΙ
Το έχει δοκιμάσει κανείς; ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕ ΕΔΩ !!!
Μήπως δεν παίρνω τίποτα υπόψη μου; ΜΗΠΩΣ;

Τα υπόλοιπα είναι 2 βαλισνέριες, 2 ανούμπιες, αρκετές πέτρες που γενικά δεν άφριζαν με το τεστ του ακουαφόρτε, χαλαζιακό ψιλό χαλίκι και 2 ρίζες μοπάνι. Πιθανόν να βάλω και κανένα ξύλο από κλίμα ακόμα.

Βαράτε άφοβα... Τι κάνει το πολύ διάβασμα... παραμορφώνει....
Και εξηγω !!!
ΟΧΙ στο 1 , γιατι σε λιγο καιρο ουτε τα τερατακια σου θα εχουν χωρο να κινηθουν και πιθανοτερο ειναι να πεταξουν τον 3ο απεξω !!!

ΟΧΙ στο 2 , τα σκαλαρια θελουν Α.Ο ή εστω με καποιο τροπο χαμηλο ph , κοπαδι και χωρο !!!

ΟΧΙ στο 3 , τα χρυσοψαρα εχουν ταβανι τους 25 βαθμους κελσιου !!!

Κατι ασχετο : Μου θυμιζεις την γυναικα μου οποτε πηγαιναμε σε ενα πετ σοπ μου ελεγε να παρουμε ΑΥΤΑ !!! (οπου αυτα βαλτε παπαγαλοψαρα !!! )
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 11 queries