Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #85  
Παλιά 15-07-10, 11:08
Το avatar του χρήστη panos1972
panos1972 Ο χρήστης panos1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Περαία, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.043
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
........ χαλάλι οι θυσίες, ο χρόνος και το χρήμα, είναι η καλύτερη ψυχοθεραπεία.
Αφού βρε τζαμπατζή όλα κούτρα τα τσιμπας!
.................................................. .......................

Έχετε ένα, στο σαλόνι διακοσμητικό?

- Η κουζίνα, η τραπεζαρία, το καθηστικό και το γραφείο/βιβλιοθήκη είναι ενιαίος χώρος οπότε ναι ήταν χοροταξικά μονόδρομος να τοποθετηθεί εκεί!

Ένα και άντε ακόμα ένα μικρό για καμμιά αναπαραγωγή?
Έχω 1 ακόμα σε μια γωνία του ίδιου "πολυχώρου" και ναι ένα μικρό (εκεί γύρω) για τα κλαδέματα που δε θέλω τελικά να χρησιμοποιήσω, για γαρίδες και αναπαραγωγή endler (ότι νά ναι)

Πολλά διασκορπισμενα στο σπιτι η σε fishroom?

Όλα στον "πολυχώρο"

Σας αρκει ενα διακοσμητικο με μερικα ομορφα κοινα ψαρια?

Αρκεί μέχρι να βάλω το επόμενο στο μυαλό μου. Και επειδή "δένομαι" με τα φυτά και τα ψάρια δεν τα αποχωρίζομαι και κάνω καινούριο. Εκτός κι αν μας χωρίσει ο θάνατος....

Η ψαχνετε για σπανια ή περιεργα ειδη, και γιατι?
Δεν τα ξεχωρίζω! Αρκεί να μου κάνουν κλίκ!

Γιατί έχετε ενυδρείο
Γιατί περνάω δημιουργικά το λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου και δε σαπίζω σε έναν καναπέ.
Γιατί το ενυδρείο και η ενασχόληση με αυτό μου δίνει μια ανεξήγητη, όσο και ηλίθια χαρά, που όμως είναι καλοδεχούμενη!
Γιατί το ενυδρείο είναι σχολείο, τέχνη, πηγή ηρεμίας, ομορφιάς.
Γιατί μοιράζομαι πλέον στιγμές με τα παιδιά μου μπροστά σε αυτό.
Γιατί δίνει μια άλλη "ζεστασιά" και συμβάλει στο να μετατραπει το "διαμέρισμα" σε "σπίτι".
Γιατί τελικά τα ψάρια σε μαθαίνουν κι όταν φτάνουν στο σημείο να τρώνε από το χέρι σου, η σε αφήνουν σχεδόν να τα πιάνεις, η αίσθηση της εμπιστοσύνης που σου δείχνουν είναι καταπληκτική και σε γεμίζει επιπλέον ευθύνη για να ανταποκριθείς ακόμα πιο πιστά στις ανάγκες τους.

(Όταν θα πάψω να είμαι σε θέση να παρέχω ικανοποιητικές συνθήκες διαβίωσης στα ψάρια μου, θα σταματήσω να διατηρώ ενυδρεία.
Όπως ήδη έκανα άλλωστε με τους σκύλους, παρά το μεγάλο βαθμό εμπλοκής μου!

Πάλι με χρόνια με καιρούς.... )
__________________
...
Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο
Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01694 seconds with 11 queries