Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 31-08-17, 23:01   #1
Καλώς σας βρήκα
excrider
Junior Member
Εγγραφή: 27-08-2017
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 18

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
excrider Ο χρήστης excrider δεν είναι συνδεδεμένος 31-08-17, 23:01
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπέρα, κατ' αρχήν να συστηθώ... Το όνομα μου είναι Γιάννης και σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες. Είμαι από Πάτρα και σας βρήκα μετά από μια αναζήτηση περί ενυδρείων. Το μικρόβιο υπάρχει εδώ και αρκετά χρόνια το οποίο μάλλον κληρονομήθηκε από τον γιό μου. Μετά από μία επίσκεψη σε ένα παζάρι και την θέα των χρυσόψαρων ζητούσε να πάρουμε κι εμείς ένα ψαράκι. Για καλή τύχη των ψαριών ήμασταν διακοπές και υπήρχε μια καλή δικαιολογία να μην πάρουμε. Έλα όμως που υπάρχει και σύμμαχος στο σπίτι και καταφέραμε την μαμά μας να φτιάξουμε το δικό μας ενυδρείο. Τώρα λιπόν αρχίζουν τα δύσκολα. Μετά από αρκετό διάβασμα περί κύκλου του αζώτου, συνθήκες και θερμοκρασία νερού είμαστε σε αναζήτηση. Μάλλον πάμε για κατασκευή ενυδρείου σε ήδη υπάρχων έπιπλο διαστάσεων 80 x 40.
Πάμε λοιπόν στις ερωτήσεις:
1ον. Τι ύψος προτείνεται για τισ διαστάσεις αυτές; Κατά προτίμηση να φυτευτεί κιόλας.
2ον. Απ' ότι διάβασα καλό είναι να μην μπουν χρυσόψαρα λόγω μεγέθους, τι ψάρια θα ήταν ιδανικά για έναν αρχάριο σαν εμένα;
3ον. Θα προηγηθεί στρώσιμο με τροφή, τι τέστ προτείνεται;
Προκαταβολικά συγνώμη για τον μεγάλο όγκο του κειμένου αλλά δεν θέλω να ξεκινήσω λάθος και να το μετανιάσουμε όλοι στο σπίτι ούτε να ταλαιπωρήσουμε τα ψαράκια.
Εμφανίσεις: 2428
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 12 queries