Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 22-05-13, 09:09
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Billy T Εμφάνιση μηνυμάτων
...μου αρεσαν πολυ.ηταν pterophyllum altum.το ενυδρειο που θα φτιαξω ειναι 60*30*32 (μ*π*υ)...
..μου εκανε εντυπωση λοιπον γιατι μου ειπαν πως για τα λιτρα μου μπορουν να μπουν....
Απαο παλι καποιοι στηριζονταν στην ελλειψη πληροφορησης για να βγαλουν χρημα.
Ειναι σαν να ηθελαν να σου πουλησουν smart για οικογενειακό αυτοκινητο, γιατι μονο αυτο ειχαν για πουλημα ή γιατι απο αυτο θα εβγαζαν καλο κερδος.
Υποψιαζομαι 99.99% οτι επροκειτο για περουβιανα αγγελοψαρα (δεν ειναι ουτε σκαλαρια ουτε αλτουμ - δεν εχει γινει επισημη ταξινομηση του ειδους ακομα - και φτανουν στο μεγεθος των σκαλαριων, οχι των αλτουμ - αλλα και παλι 300 λιτρα μινιμουμ τα θελεις).
Εγω δεν θα ξαναπαταγα ουτε απεξω απο το καταστημα αυτο.

Το να βαζει καποιος ψαρια που γινονται μεγαλα σε μικρο ενυδρειο και να μενουν μικρα ειναι ενας μισο-μυθος, αφου δεν μενουν ολα τα ψαρια νανοι. Καποια μεγαλωνουν μεχρι να σπασουν τα τζαμια ή να πηδηξουν εξω.

Απο την αλλη οντως δεν ειναι καλο για την υγεια ενος οργανισμου κατι τετοιο.
Φτανει η κοινη λογικη για να καταλαβει καποιος οτι το να υποχρεωνεις ενα ζωντανο οργανισμο να μην αναπτυσεται σωστα, αυτο εχει επιπτωσεις στην υγεια του.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01442 seconds with 11 queries