Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 03-09-11, 16:40
Το avatar του χρήστη pavlos15
pavlos15 Ο χρήστης pavlos15 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2009
Περιοχή: Νίκαια
Μηνύματα: 272
Προεπιλογή

Να ρωτησω κατι ρε παιδια(ΓιωργοςΚ και δελτα)?(απο οτι φαινεται ξανανοιγει αυτο το θεμα με το νερο)
Που στο καλο ξερουμε οτι αυτο ειναι το καλυτερο δυνατο που μπορουμε να κανουμε για τους δισκους? Που ξερουμε οτι θελουν χαμηλο πεχα και σκληροτητες?Αν μιλαμε για αγριους τοτε παω πασο!Αλλα στους εκτροφης και το νερο της βρυσης να χρησιμοποιησεις δεν θα εχεις δισκους υποδεεστερους απο να τους ειχες σε χαμηλο πεχα και σκληροτητες!
Δεν ξερεις τι αρεσει περισσοτερο στα ψαρια γιατι δεν μιλανε.. Σε εμενα για παραδειγμα, οι δισκοι μου ηταν πολυ καλυτερα απο αποψη συμπεριφορας στο 7.5 πεχα παρα στο 5.9 που ειχα φτασει με την α/ο, αν και στο δευτερο ειχαν πιο λαμπερα χρωματα!

Ομως αυτο ειναι η προσωπικη μου αποψη,στα δικα μου ψαρια και δεν θα πω σε κανεναν να χρησιμηποιησει νερο βρυσης και οχι α/ο. Το νερο της βρυσης για εμενα εχει πολλα θρεπτικα και απαραιτητα στοιχεια για τα ψαρια και δεν χαραμιζω ουτε ενα λιτρο απο την βρυση για α/ο.Οποιος θελει πιο χαμηλο πεχα χρησιμοποιει τυρφη..

Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη που εχω σχηματισει μετα απο πειραματισμους στο ενυδρειο μου.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Ειτε χρησιμοποιησεις α/ο ειτε βρυσης θα εχεις πανεμορφους δισκους μονο στην περιπτωση που θα κανεις συχνες αλλαγες. Δεν ειναι ευκολη υποθεση οι δισκοι αλλα ουτε ακατορθωτη και μονο τα πολλα λιτρα( 450+) μπορουν να σε απαλλαξουν απο τις τοσο συχνες αλλαγες και οχι η α/ο ή η βρυση.

Φιλικα Παυλος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries