Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 18-04-13, 15:33
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Σπυρο:

Για την φωτοπεριοδο το εχω σκεφτει κι εγω, να την μειωσω σταδιακα και στην τελικη να μην αναβουν και καθολου τα φωτα, την περιοδο που θα λειπω. Φως μπαινει στο δωματιο, οποτε οκ. Controller φυσικα και εχω, αλλα δεν ξερω πως μπορει να γινει αυτοματα η αναπληρωση του νερου, πρεπει να το ψαξω αυτο, το πολυ πολυ να βαλω το air στους 28 μονιμα αναμμενο, ετσι ωστε να εχω οσο γινεται λιγοτερη εξατμιση. Φιλτρο εσωτερικο εχω, οποτε δεν μπορω να το...διακινδυνευσω να πεσει πολυ η σταθμη του νερου. Ταϊστρα, ειχα παρει μια tom tom, αλλα δεν κανει για flakes, δεν ξερω αν κανει εστω για pellets, σημασια εχει να ριχνει την σωστη ποσοτητα τροφης και οχι οτι να ναι... Να τα αφησω αταϊστα δεν γινεται, γιατι μιλαμε για μια περιοδο 10-12 ημερων, ας ελπισω καταρχην πως καποιος θα βρεθει, εστω να ταϊζει και να προσθετει νερο...

Μαρια:

Το προβλημα μου με το κερατοφυλλο δεν ειναι οτι μαραινεται, αντιθετως προσπαθει να αναπτυχθει, αλλα το τρωνε τα ατιμα! ΘΑ ενισχυσω μαλλον την πρασινη τροφη τους, μερα παραμερα, δηλ π.χ. το πρωι θα τρωνε τα flakes τους, και το απογευμα θα τρωνε μαρουλι ή καροτο ή κολοκυθακι κλπ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries