Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 01-12-15, 14:28
tsantos Ο χρήστης tsantos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολυ invisiblesurfer!!!
Η πολυουρεθανη οταν στεγνωσει δεν ειναι τοξικη,απλα εχει σαν μειονεκτημα να τριβεται οταν παλιωνει γιαυτο την περασα μονωτικο για δεξαμενες ποσιμου νερου με βαση το τσιμεντο,ολα καλα μεχρι εδω!
Το προβλημα σε εμενα ηταν οτι εκανα σκαμενες φωλιες μεσα στην πολυουρεθανη και δεν καλυψε καλα το μονωτικο μεσα τις τρυπες με συνεπεια να γεμισει ολο μεσα απ τα πορακια νερο (στασιμο νερο που δεν μου αρεσε καθολου σαν ιδεα),συν οτι τα neritina μεχρι να πιασει αλγη ετρωγαν το μονωτικο (χωρις βεβαια να παθουν κατι) και μετα ολο μαζι μονωτικο με αλγη
Εαν καταφερεις να λυανεις πολυ καλα την πολυουρεθανη χωρις να αφησεις κενα και πορακια πουθενα και να περασεις μονωτικο παντου εισαι οκ!!!
Ενα αλλο μειον ειναι η τρελη του ανωση μιλαμε για απιστευτη ανωση!ενα απο αυτα τα κομματια που ειδες δυο ατομα δεν μπορουσαμε να το βυθισουμε με τιποτα!!!
Οσο καλα και αν το κολλησα πριν γεμισω νερο δεν καταφερα να το κανω να καθισει κατω με συνεπεια να μου σπασει τα τζαμια του καπακιου και να στηριζεται στα νευρα.Ασε που εχω την εντυπωση οτι ειναι ο λογος που μου εχασε το ενυδρειο!!!
Αν θες να φτιαξεις κατι μικρο καντο αν και το μονωτικο ειναι πολυ ακριβο περιπου 60 ευρο συν το ασταρι του που εχει μεσα τριμμενο χαλαζια.
Ελπιζω να σε βοηθησα!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  watertank.jpg
Εμφανίσεις:  288
Μέγεθος:  12,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 12 queries